Fasıl

İstanbul'un en iyi fasıl mekânları

İki lafın belini kırıp, felekten bir gece çalabileceğiniz favori fasıl adreslerini sizin için derledik

Time Out Istanbul editors
Advertising

Fasıl mekânları Avrupa yakası

Cumhuriyet Meyhanesi

Restoranlar Meyhaneler Tarlabaşı

Cumhuriyet Meyhanesi, İstanbul’un en ünlü meyhanelerinden. Mekânın ilk iki katında Türk sanat müziği çalıyor. Canlı müzik ve fasıl havanızdaysanız, üçüncü katta aradığınızı bulabiliyorsunuz. Her gün canlı fasıl programı var. Cuma-cumartesi fiks menü servis ediliyor.

Elmadağ Meyhanesi

Restoranlar Meyhaneler Harbiye
Lezzet ve eğlencenin buluştuğu adres Elmadağ Meyhanesi, annenizin, hatta anneannenizin pişirdiği lezzetlerle misafirlerini ağırlıyor. Deniz mahsulleri her zaman günlük ve taze.
Advertising

Feraye Meyhane

Restoranlar Meyhaneler İstiklal Caddesi

Balo Sokak’ta tarihi ve nostaljik Ezine Apartmanı’nın birinci katında bulunan Feraye, balkonları, cumbası, şöminesi, yüksek tavanı,100 kişilik oturma salonu ve barıyla hizmet veriyor. Buranın menüsü Ege ve Akdeniz mutfağı ağırlıklı.

Galata Meyhanesi

Restoranlar Meyhaneler Asmalımescit

Beyoğlu’nda fasıl geleneğinin en önemli mekanlarından biri Galata Meyhanesi. Dört kişilik fasıl heyeti, Pazar günleri hariç her gün iş başında. Kafa şişirmeden, usulüne uygun olarak icra ediyorlar müziği. Pazı sarması ve Galata böreği meşhur.

Advertising

Kalamata Meyhanesi

Restoranlar Meyhaneler Akaretler

Kalamata Meyhanesi, klasik meyhane algısına yeni bir boyut kazandırdı. Şık bir meyhane burası. Bembeyaz masa örtüleri, ahşap sandalyeler, şık ferforje aplik ve avizeler farklılığı ortaya koyuyor. Pazartesi hariç her gün canlı müzik var, Türk sanat müziği ve Grek şarkılar söyleniyor.

Kallavi

Restoranlar Meyhaneler Beşiktaş

Kallavi, şehrin en ünlü meyhanelerinden. Doğum günü kutlaması, iş yemeği gibi özel organizasyonlar için akla gelen ilk adreslerden.  Fiks menüde 12 çeşit meze var. Fasıl tam gece yarısında bitiyor, ardından pop müziğinin güncel şarkılarıyla eğlence başlıyor.

Advertising

Levendiz Rum Meyhanesi

Restoranlar Meyhaneler Ortaköy

Yunan mutfağının hakim olduğu Levendiz Rum Meyhanesi’ne oturduğunuz anda İstanbul ve Boğaz manzarası karşınızda, üstüne de fasıl; değmeyin keyfinize. Cacıki, Ermeni pilakisi, tahinli köz biber, humus, Yunan haydari, Ege otları denenmeli.

Türkbükü Meyhanesi

Restoranlar Meyhaneler Kuruçeşme

Beyoğlu’ndan sıkılanlar için Ortaköylü bir alternative Türkbükü Meyhanesi. Ahşap sandalyeleri beyaz-mavi masa örtüleriyle Bodrum’u anımsatıyor. Mekanın müdavimlerini buraya çeken başlıca şey ise geniş repertuarlarıyla gönül çelen fasıl ekibi.

Advertising

Kadir'in Yeri

Restoranlar Meyhaneler İstiklal Caddesi

Nevizade’yle özdeşleşen mekanlardan biri Krepen’deki Kadir’in Yeri. Mezeler ve balıklar taze ve lezzetli. Servis aksamıyor. Garsonların ilgisi sayesinde sürekli gidip gelenler için aile ortamı gibi burası. Daha ne olsun?

Kör Agop

Restoranlar Meyhaneler Fatih

Kumkapı’nın köklü mekanı Kör Agop, İstanbul’da meyhane kültürünün önemli temsilcilerinden. Rivayete göre, Kör Agop 1938’de dışarıda rakının çok pahalı olmasındna yakınarak kurmuş burayı. Ermeni mezelerinin hası topik mutlaka denenmeli.

Fasıl mekânları Anadolu yakası

Pınar Restaurant

Restoranlar Meyhaneler Maltepe

Maltepe’deki Pınar Restoran’ı 1982’de ses sanatçısı Zeki Çetin kurdu. Çetin, restoranını 2010’da Narcity’deki ferah yerine taşıdı. Pınar Restaurant ününü Zeki Çetin ve Esra Bozkurt İrikaya’nın sahne performanslarına borçlu.

Sakar Zeybek

Restoranlar Meyhaneler Kadıköy

Sakar Zeybek menüsünde mezelerin çeşitliliği ve meze porsiyonlarının büyüklüğü takdir edilesi. Ege mutfağından lezzetler ağırlıkta. Mevsimine göre Ege otlarını sorup öğrenmekte ve denemekte fayda var. Mekanın en hoş yeri arka bahçesi.

Advertising

Ziyade Fasıl

Restoranlar Meyhaneler Kadıköy

Ziyade Fasıl’ın programı 20.30’da keman serenatı ile başlıyor. Ardından fasıl ekibinin sahne almasıyla klasik fasıl eğlencesine geçiliyor. Davul Show, dansöz derken tempo hiç düşmüyor. Pazı dolması, böreği, irmik helvası mekanın özel lezzetlerinden.

Tavsiye edilen

    İlginizi çekebilecek diğer içerikler

      Advertising