İtalya onaylı İtalyan restoranları

Dünyada 60 ülkede ve 300 şehirde yaklaşık 2 bin restoran “Marchio Ospitalità Italiana” yani “İtalyan Konukseverliği” sertifikası ile ödüllendiriliyor. İtalyan Ticaret Odası'ndan bu sertifikayı kazanan İstanbul'daki restoranları keşfedin.

Time Out Istanbul editors |
Advertising
Gina
Gina

İstanbul'un yalnızca en iyi İtalyan restoranları, İtalyan Ticaret Odası tarafından verilen bu sertifikayı almaya hak kazanıyor.

Restoranlar

La Scarpetta

Etiler
Gelecek planları iştah kabartan, vizyonu ve misyonu ise iyi bildikleri yemekleri yedirme üzerine kurulu KBO Grubun ilk çocuğu La Scarpetta. Mekân, Nispetiye Caddesi’nin keşmekeşinden bir sokak farkla kurtularak curcunadan uzak ağırbaşlı bir adresi mesken edinmiş kendine.
La Mia Luce
Fotoğraf: lamialuce.com
Restoranlar

La Mia Luce

Suadiye
İstanbul'un en iyi İtalyan restoranlarından biri olan Suadiye'deki La Mia Luce özenle seçilen organik malzemelerden hazırlanan İtalyan mutfağının tatlarını misafirlerine sunuyor.
Advertising
Restoranlar

Da Mario

Etiler
İstanbul'daki ilk İtalyan restoranlarından olan Da Mario, şehirde İtalyan restoranlarının yayılmasına da ön ayak oldu. Ev yapımı makarnalara geniş bir yer ayıran menüsünden odun fırında yapılmış pizzalar ve ekmekler Da Mario'nun vazgeçilemeyen lezzetleri.
Restoranlar

Emporio Armani Ristorante

Sarıyer
Emporio Armani Ristorante, Milano merkezli moda devi Armani’nin İstinye Park mağazasının bir uzantısı. Sıcak ve soğuk başlangıçlar, ana yemekler ve tatlılar Emporio Armani Ristorante menüsünün temel taşları. 
Advertising
Restoranlar

Gina

Şişli

Kanyon’un en üst katında, daha evvel Gilt’in yer aldığı noktada hizmet veriyor Gina. Ön ve arka kapılarının yanı sıra bir de Harvey Nichols’ın içinden girişi var. Autoban Mimarık imzalı dekorasyonu Kitchenette’e benzetmemizin yegane sebebi aslında.

Mezzaluna İstinye
Fotoğraf: facebook.com/MezzalunaTR
Restoranlar

Mezzaluna

Sarıyer
Renkli dekorasyonu, hareketli ve rahat ortamıyla tipik bir trattoria Mezzaluna.
Advertising
Restoranlar

Ristorante Il Padrino

Caddebostan

Şirin dekorasyonu, merkeze çok yakın olmasına rağmen sakin konumuyla yıllardır popülerliğinden bir şey yitirmedi II Padrino. Rokalı ve karidesli spaghetti, ravioli, deniz ürünleri salatası; tatlılardan ise parfe ve tiramisu tavsiyeleri.

Advertising