Kavanoz Kitchen

Restoranlar Arnavutköy
Kavanoz Kitchen

Arnavutköy'ün ara sokaklarındaki bir villanın bahçesinde yer alan, romantik bir restoran.

Meslek icabi yeni açılan restoranların haberini yapmanın kötü bir tarafı var, ister istemez tanıdıklarınız mekân tavsiyesi istekleriyle sık sık kapınızı çalıyor. Aklınızdaki onca restoran arasından hangisini önereceğinize karar vermek ise hiç kolay değil. Ama bazen öyle bir restoranla karşılaşıyorsunuz ki unutulmazlar listenize ilk sıradan giriveriyor. Ve biri sizden tavsiye istediğinde hiç düşünmeden o restoranı övmeye başlıyorsunuz. Kavanoz Kitchen da işte o restoranlardan biri.

Arnavutköy’de geçtiğimiz aylarda açılan ve kısa sürede epey ünlenen Kavanoz adlı kafenin sahiplerinin yeni mekânı burası. Eda Sılay Aysel ve Cüneyt Aysel çifti kafelerini açarken aslında hayallerinde böyle bir restoran da varmış. Kafenin yakınındaki çıkmaz sokağın sonunda, bir villanın bahçesinde yer alan sayfiye görünümlü bir restoran Kavanoz Kitchen. Bahçesindeki masaları romantik bir akşam yemeği için mükemmel bir seçim, iç mekânı ise şömineli bir ev havasında. Akdeniz mutfağından ve meyhane menülerinden esinlenen yemekler daha önceleri Barbounia’da çalışan şef Gökhan Çilak’ın elinden çıkıyor.

Sıcak ve soğuk mezeler ile altı çeşit ana yemekten oluşan, sade bir menü var Kavanoz Kitchen’da. Kuyruk etiyle yapılan mantı şefin özel tarifi. Ravioli parçaları büyüklüğündeki mantılar, aroması yüksek ve yumuşak et parçalarıyla dolu. Soğan, sarı ve kırmızı domateslerle pişen kavanoz usulü kabuklu (ücreti günlük ıstakoz fiyatlarına göre değişiyor) ise Eda Sılay Aysel’in İtalya’da öğrendiği, iddialı bir tarif. Sıcak mezeler arasından fırında lorlu patlıcanı sofranızdan eksik etmeyin. Humus, fava, börülce gibi meyhane sofralarının gediklileri de menüde yer alıyor.

Yayınlandı:

Mekan adı: Kavanoz Kitchen
Adres: Kireçhane Çıkmazı 22,
Arnavutköy, Beşiktaş
İstanbul

You may be interested in:

LiveReviews|0
1 person listening