Kebapçı Etiler

  • Restoranlar
  • Etiler
Kebapçı Etiler
Reklâm

Time Out diyor ki

Hâlâ haberi olmayanları aydınlatmayı görev biliriz: Kebapçı Etiler’in yaratıcısı Nusret Gökçe’nin ta kendisi. Instagram’daki paylaşımları sayesinde mekânın girişindeki tabelayı dahi kendisinin monte ettiğinden haberdarız, tabii birçok başka şeyle beraber. Türkiye’nin en iyi etçilerinden biri olmasının yanı sıra hem bir sosyal medya fenomeni hem de büyük bir başarı hikâyesi onunki. Son büyük olayı Dubai’deki Nusr-Et’te Şeyh El Maktum’a kendi elleriyle yemek hazırlamasıydı, bugünlerde ise odağında Kebapçı Etiler var. Peşin peşin söyleyelim, Nusr-Et kadar şatafatlı bir yer değil Kebapçı. Ancak nasıl ki Nusr-Et, et konusunda en iddialı adreslerden biriyse burası da kebap konusunda aynı iddiaya sahip.

 

 

 

Açılmasının üzerinden bir hafta bile geçmeden denediğimiz Kebapçı Etiler ünlü isimler ve Nusr-Et müdavimleriyle dolup taşmaya başlamıştı bile. Mekân hem Nispetiye Caddesi’ni kucaklayan bir dış mekâna hem de oldukça geniş ve modern bir iç mekâna sahip, açık bir mutfak ve kasap bölümü de var.

 

Nusret’in mekânı olduğunu bilmeden gelenlerin girişte Kebapçı’nın kime ait olduğunu anlaması an meselesi. Hemen girişte döner ve kasap bölümü var, burada et ustaları sipariş geldikçe kebap için gereken etleri hazırlıyor ve sonrasında ilerideki açık mutfağa gönderiyor. İç mekân oldukça büyük, ama kalabalık gruplara yetmez diye üst katta büyük masalar ve özel bölümler de mevcut. Bilgili ve sıcakkanlı servis ekibi ise ‘Üsküdar’a gider iken’i söylemeye hazır gibi, kasketlerle dolaşıyorlar. Aslına bakarsanız mekân yeni açılması sebebiyle şu sıralar bir müzik bunalımında, ama hemen gönüllere su serpelim: Kebapçı Etiler işinin ehli bir DJ’le anlaşmak üzere. Girişte, sıra bekleyenler için bir cankurtaran kıvamındaki bar bölümünde beklerken daha nitelikli müzikler dinleyebileceksiniz artık.

 

 

Yediğimiz yemekleri referans göstererek söylüyoruz burası bir kebap mabedi olacak gibi duruyor. Kesinlikle her şey kebap severler için düşünülmüş, dönerinden Adana kebabına, kuzusundan mezelerine kadar her şey olması gerektiği gibi. Kebapçı Etiler’e gidecekler için kısa bir yol haritası çizelim: Öncelikle mezelerle başlayın, mezelerden atom ve antibiyotik muhakkak denenmeli. Dönerle ana yemeklere ufaktan giriş yapabilirsiniz, soğumaması için iki pide arasında servis ediliyor. İçerisinde hiçbir baharat yok, tamamen et. Ardından Kebapçı Etiler’in Adana’dan gelen özel şalgamından söyleyin, acılı isteyenler için özel acı sosu da var. Sonra tam doymak için Adana Kebap sipariş etmelisiniz. Az önce bahsettiğimiz kapı girişindeki kasap bölümünde zırhla çekilen etlere minimum oranda ekmek eklenerek hazırlanıyor. Acı oranı ortalama, bu yüzden servis elemanları her seferinde nasıl yediğinizi soruyorlar, bizce ortalama hâli gayet ideal. Son olarak kapanışı katmerle yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yine sipariş ettiğiniz anda hazırlanmaya başlıyor ve çok merak ediyorsanız gidip nasıl yapıldığını da görebiliyorsunuz. Nusr-Et’e kıyasla daha Avrupai, çağdaş ve ağırbaşlı bir havası var Etiler’in yeni kebapçısının. Erçağ Akın

Ayrıntılar

Adres:
Nispetiye Caddesi 14
İstanbul
İletişim:
(212) 257 02 09
Çalışma saatleri:
Her gün 12.00-23.00 arasında açık.
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler