Kuruçeşme Kahvesi Game Zone

Restoranlar Kuruçeşme
Game Zone

Time Out diyor ki

Kuruçeşme Kahvesi hemen arka tarafındaki binaya, teknoloji devi Sony’nin desteği ve sponsorluğunda Kuruçeşme’de muhteşem bir eğlence kompleksi açıldı. Çok yönlü bu mekân  770m2’lik bir alana sahip. İlk adımınızı attığınızda burayı bir restoran zannedebilirsiniz. Yanılmış sayılmazsınız - çünkü yemek servisi de var- fakat burası aslında bir eğlence merkezi. Girişteki büyük bir salonda mekânın içeriğine göndermeler yapan duvar tasarımları size eşlik ediyor. Sağdaki duvar burasının sizi nasıl eğlendireceğini anlatırken, soldaki duvar illüstrasyonlarla donatılmış. Salonda yok yok. Elektronik okey masaları, tilt ve bilardo masaları bunlardan bazıları. Üst katta da iki tane özel oda bulunuyor.

 

Salonda arkadaşlarınızla nargilenizi içerken Tabu ve Monopoly gibi board oyunlarını oynayabilir, otomatik masalarda okeye dönebilirsiniz. Dart, tilt veya saati 10 TL’ye Sony Move da oynayabilirsiniz. Ya da yemeğinizi beklerken saati 10 TL’ye iPad veya PsP kiralayabilirsiniz. Altını önemle çizelim: Özel oda için randevu almanız gerekiyor.

Odalardaki 3D sistem insanı bir 10  yıl ileriye götüren cinsten. 3D’nin hakkını veren oyunlar Crysis 2 ve Kill Zone 3 dışında God of War, Fight Night Round 4, Mortal Combat ve Street Fighter gibi oyunları da kiralamak mümkün. Karaoke ve Dance Dance Revolution New Moves’la şarkıcılığınızı ve dans yeteneğinizi gösterebilirsiniz. Odanın saati 20 TL. 3D oyun veya filmlerden birini kiraladığınızda 10 TL daha vermeniz gerekiyor. Diğer oyunlar ve filmler ise oda ücretinin üzerine 5 TL vererek kiralanıyor. İsteyen kendi oyununu ve filmini de yanında getirebiliyor. Filmler ve online oynanabilen oyunlar ise bu sistemle kat be kat eğlenceli hale geliyor. İddialı oyunlar sonrası olası yorgunluğunuzu da 5 TL vererek harika masaj koltuklarında atma şansınız  var.  Odalardaki ses sisteminin de hakkını vermek gerekiyor, ki bu bütün mekân için geçerli. 400.000 ptu’luk muazzam bir soğutma gücüne sahip Funktion-One ses sistemiyle donatılan salon tam partilik. Son seste bile tertemiz ve çıkınca kafada uğultu bile yapmıyor. Zaten mekânda DJ kabini altyapısı mevcut ve ünlü DJ’ler eşliğinde partiler şu an plan aşamasında. “Kendi partimi kendim yaparım”  diyenler ise salonu kiralayabiliyor.

 

Mekânın menüsü Kuruçeşme Kahvesi’yle aynı ve çeşit olarak çok zengin. Yani oyununuzu aç karnına oynamak zorunda kalmıyorsunuz. Ya da film izlerken canınız bir şey mi görüp çekti, anında önünüzde. Otoparkı da olan mekânda, otoparkta bekleyen müşteriler bile düşünülmüş. Duvardaki dev perdede videoklipler oynatılıyor.

Bu arada 3D odalar  sadece film ve oyun tutkunlarına değil, aynı zamanda iş adamlarına da yönelik. Kısa toplantılar ve sunumlar için ideal. Ayrıca bedava laptop hizmeti de mevcut.

Odalar altı-sekiz  kişi kapasiteli. Toplamda ise 70 kişi aynı anda oyun oynayabiliyor. Dekorasyon kolayca şekil değiştirip bir kulübe dönüşebiliyor ve 300 kişi muhteşem ses sisteminde partileyebiliyor.

Oyunun her çeşidine meraklı olanlara tavsiyemiz. Üniversiteliler özelikle de soğuk günlerde burada hiç çıkmadan bir tam gün geçirebilirler.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Muallim Naci Caddesi 109
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 09.00-04.00 arasında açık