La Boom NextDoor

  • Restoranlar
  • Sarıyer
La Boom NextDoor
Reklâm

Time Out diyor ki

Mekânın Gizli Kalsın’ı zorlayacağı nokta ise şu: Burası kesinlikle kapısında uzun kuyruklar oluşturacak ve ünlü simaların magazin basınında ‘Kapıda kaldı!’ olarak anılmasına sebep olacak bir adres.
 

Yeni projeleriyle büyüdükçe büyüyen La Boom’un NextDoor’una mekânın hemen girişinden ilerleyip şarapların olduğu bölümü geçerek büyükçe bir kapıdan giriyorsunuz. İçerisi girip bir daha çıkmak istemeyeceğiniz türden tasarlanmış. Gizli Kalsın’a kıyasla bir tık daha küçük, birkaç masadan ve mekânın geneli düşünülünce görece büyük bir sushi barından oluşuyor. Loş ışık sayesinde mayıştıkça mayışıyorsunuz ta ki gece yabancı müzik başlayıp ortam hareketlenene dek. Gizli Kalsın’daki Türkçe müziğin aksine burada gece yabancı müzikle devam ediyor.
 

 


Eğlenceden mahrum kalmak istemezsiniz, o yüzden iyi beslenmeniz şart. İşin içinde La Boom varsa ve yeni bir konsept yarattıysa kendinizi onun şefkatli kollarına bırakmanız lazım. NextDoor’da yola ıstakoz çorbasıyla (36 TL) çıkabilirsiniz. Başta biraz yakıcı bir acı hissetseniz de löp ıstakoz eti bu durumu nötrlüyor. Ardından sushi öncesi karides tempurayla (42 TL) ısınma turlarına başlayın. Sıra sushi’lere geldiğinde adından da anlaşılacağı üzere çıtır çıtır bir sushi olan crunchy’i (28 TL) denemenizi öneriyoruz. Somon, avokado ve krem peynirin sürpriz çıtırlarla süslenmiş hâli denebilir kendisi için. Emirgan roll (32 TL) ve La Boom Roll (32 TL) da kaçırmamanız gereken diğer sushi harikaları. Erçağ Akın

Ayrıntılar

Adres:
Sakıp Sabancı Caddesi 14/A
İstanbul
Çalışma saatleri:
Mutfak her gün 19.00-23.00 arasında, mekân 04.00’e kadar açık.
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler