La Boucherie Dinner Theatre

  • Restoranlar
  • Beşiktaş
La Boucherie'nin iç mekânı
Reklâm

Time Out diyor ki

Bir restoran hayal edin, size sayfa sayfa menü yerine tek bir seçenek sunsun… Levent’te yeni açılan La Boucherie tek ana yemek çeşidiyle ilgi çekici bir yer olm

Emirgan’daki La Boom’un en sevilen yemeklerinden biri La Boucherie, hatta o kadar popüler ki kendi adını alan yeni bir restorana bile vesile oldu. Mutfağının başına geçtiğinden beri La Boom yemeklerinin kalitesini kat be kat yükselten Fransız şef Arthur Vonderheyden’in reçetesi doğum yerinden biraz farklı bir sunumla önünüze geliyor; kebap tabaklarını andıran metal tepsilerin üzerinde, masanın ortasına bırakılıyor.

La Boucherie tabağı, tarifi Arthur Vonderheyden’de saklı, bol tereyağlı bir sosla beraber servis edilen dana bonfile dilimlerinden oluşuyor. Tepsinin altındaki mumlar eti sıcak tutarken ince ve kıtır patates kızartmaları tabağınıza servis ediliyor, tükendiğinde de hemen tazeleniyor. Bu fiks menünün açılışını ise karamelize ceviz, elma ve rokforlu bir salata yapıyor. 

Her şeyden önce La Boucherie akıllıca kurgulanmış bir yatırım. La Boom gibi müdavimleri olan bir yerin en popüler yemeğini paylaşımlık bir formatta, rahat ve şık bir ortamda sunmak parlak bir fikir. La Boucherie’nin alanı pek geniş olmasa da kapalı ortamındaki masalarının yanı sıra bir bahçe, açık bir mutfak ve gizli bir odayı bir araya getiriyor. Ciddi bir mekâna gelmişsiniz izlenimi veren beyaz örtülü masalar ve deri koltuklu oturma düzenleri dekor sayesinde gençleşmiş; bunda iç mekâna asılı olan Burhan Doğançay’ın üzerine resim çizdiği tabaklar ve Sedef Gali’nin Batı dünyasının eski film yıldızlarını hatırlatan duvar resimlerinin etkisi büyük. İçeride saklı olan oda da Pizza Emirgan’ın içerisindeki Gizli Kalsın ile denenmiş ve tutmuş bir fikir. Yemek servisi bittikten sonra kokteyller ve DJ performansları eşliğinde geceler uzuyor.

Vonderheyden Türkiye’deki misafirlerinin mümkün olduğunca basit reçeteleri tercih ettiklerini söylüyor, memleketindeki yeme-içme alışkanlıklarına kıyasla en büyük fark ise her şeyi paylaşmamızda saklı. “Fransa’da herkes kendine özel bir başlangıç, ana yemek ve tatlı söyler; ama burada her şeyin tadına bakma alışkanlığı var,” diyor, bu yüzden La Boucherie'nin sunumlarını paylaşmaya müsait bir şekle kurgulamışlar. Etinin pişirilme oranını farklı şekillerde sipariş edenler için bile aynı tepsi içerisinde, az ve çok pişmiş etler ayrılmış olarak geliyor. Tercih size kalsa da şefin tavsiyesine kulak verin, La Boucherie bonfilesini bir de az pişmiş olarak deneyin.

Ayrıntılar

Adres:
Nispetiye Caddesi 15
İstanbul
İletişim:
(212) 281 63 11
Çalışma saatleri:
Mutfak her gün 12.00-15.00 ve 18.00-23.00 arasında açık.
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler