Ladurée

Restoranlar Bebek

Time Out diyor ki

Bugüne dek yediğimiz her macaron’u onunkilerle kıyasladık, notunu ona göre verdik. Bazıları için “neredeyse Ladurée’ninkiler kadar leziz” dahi dedik ama Paris’e her giden eşe dosta birer kutu ısmarlamayı da ihmal etmedik.

Geçen ay aynı gün içinde katıldığımız üç ayrı davette de macaron ikram edilmesi gösterdi ki Ladurée’nin İstanbul’a bir çıkartma yapması çoktan farz olmuştu. Önce haberi geldi, Bebek’te açılıyor diye. Sonrasında hangi noktada açılacaına dair spekülasyonlar aldı yürüdü. Aslında bu söylentiler çıkmadan hemen evvel Bebek şubesini kapatan Paul ile Ladurée’nin aynı şirkete ait olduğunu bilenler ise bıyık altından gülümsedi. Champs-Elysées şubesiyle karşılaştırdığınızda oldukça ufak bir mekan buradaki. İçeride oturup şık porselenlerde çay yudumlamak imkansız. Ancak ürünlere bir göz atıp evde tadına varmak için hızlıca satın alacağınız bir alana sahip. İçerisi yurt dışındaki şubelerle aynı konsepte sahip. Yeşil ağırlıklı, klasik ve şık bir dekorasyonu var.

Şimdilik Türkiye’de üretimleri yok. Satılan ürünlerin tümü Fransa’dan taze olarak geliyor. Sadece macaron değil, cupcake ve benzeri pastane ürünlerini, ayrıca kokulu mum, tarif kitabı, reçel gibi yan ürünlerin satışı da burada yapılacak. Zaman zaman üretilen konsept kutular da –geçtiğimiz aylarda Christian Louboutin kırmızı-siyah özel bir kutu ve macaron’lar tasarlamıştı hatırlarsanız- Fransa’yla eş zamanlı olarak İstanbul’da satışa sunulacak.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Cevdet Paşa Caddesi 61/B
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 08.30-22.00 arası açık.