Lane Turk

Restoranlar Şişli
Lane Turk

Time Out diyor ki

Lane, Osmanlıca’da güzel ev anlamına geliyor. Lane Turk de bu tanıma gayet uygun bir villayı mesken edinmiş. Villanın hemen giriş katında son hazırlıkların yapıldığı açık mutfak ile birkaç masa mevcut. Bu katta arka taraf bembeyaz, ahşap mobilyalı bahçeye ve verandaya açılıyor. İngiliz tarzında dekore edilen, orijinal taş duvarlarıyla iç mekânı da yine beyaz ağırlıklı. Bit pazarından alınan beyaza boyanmış masa ve çiçekli minderli sandalyeler yer alıyor.

Metin Gümüştaş, restorancılık işinde deneyimli biri. 45 yıllık birikimiyle bir aile geleneği olan restorancılığa, dostu ve ortağı, mutfak tutkunu Nato Mühendisi Eşref Akyazı ile Lane Turk’te devam ediyor. Lane Turk, Türk mutfağı ve yemekleri üzerine yoğunlaşıyor. Bundan da en çok bu bölgede çalışanlar kârlı çıkıyor. Günlük olarak değişen öğle menülerini kısa zamanda keşfedip, öğle izninde Lane Turk’e soluk almak için gelmeye can atıyorlar. Mekânda ev usulü Feraye mantı da favoriler arasında. Menüde çorba, kaşarlı, pideli, kasap, ve ev çeşitleriyle köfte, vejeteryan, haşlama ve Feraye çeşitleriyle mantı, salata ve makarnalar var. Köfte yanında garnitür olarak pilav, püre, beğendi veya haşlanmış sebzeden birini seçebiliyorsunuz.  Fiyatlar da oldukça uygun. Çorbalar 4, köfte çeşitleri 12, tatlılar da 6 TL.

Ev rahatlığında ve sıcaklığındaki mekânda önümüzdeki günlerde etkinlikler de planlıyor; program kesinleşmemiş olsa da akşam yemeği eşliğinde modern bir tiyatro gösterisine ev sahipliği yapmaya niyetliler. Grup yemekleri, davetler için Lane Turk ideal bir mekân. Özellikle üst katı büyük yemek organizasyonları için oldukça uygun. Yaz için düşünürseniz bahçeyi ve iki katı da kattığınızda iyi bir düğün yemeği, şirket yemeği çıkabilir bu mekândan. Bu gibi özel organizasyonlar için isteğinize uygun şekilde sizinle kafa kafaya verip özel menüler de hazırlayabiliyorlar.

Menüden
Mercimek çorbası 4 TL
Kasap köfte 12 TL
Kabak tatlısı 6 TL
Ayran 2 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: 1. Gazeteciler Sitesi Keskin Kalem Sokak 45
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 08.00-20.00 arasında açık.