Latife Hanım Meyhanesi

Restoranlar İstiklal Caddesi
Latife Hanım

Time Out diyor ki

İstiklal Caddesi’ndeki Bekar Sokak’ta bulunan Latife Hanım Meyhanesi’nin buram buram Cumhuriyet kokan bir mekân olduğunu tahmin etmek güç olmasa gerek. Ortamı gözünüzde canlandırabilmenize yetip de artacak birkaç unsuru peşin peşin sayalım: Duvarlarda bir Atatürk portresi ve Cumhuriyet kadınlarının fotoğrafları var, hiç susmayan pikapta ise Zeki Müren ve Bülent Ersoy plakları dönüp duruyor.


Latife’nin menüsü, Taksim’in salaş meyhanelerinden hem çeşit hem de fiyat olarak iki gömlek üstte. Maş fasulyesi, kabaklı badem ezmesi, lakerda, fümelenmiş ve kurutulmuş balık eti ve nur topu gibi bir topikten sonra önümüze ne geldiyse tadı tuzu yerinde. Bilhassa  zeytinyağı Kıbrıs’tan gelen favaya doyum olmuyor; tatmadan meze faslınızı sonlandırmayın. Sıcaklara ise mutlaka güveçte gelen ahtapotla başlayın, ancak ahtapotun bir bacağının 10 TL olduğunu aklınızın bir köşesine yazın; gaza gelip ikinci siparişi vermeden önce hatırlamak isteyebilirsiniz. Yanında bol halka soğanla gelen ciğerse Latife müdavimi olma sebebi. Kıbrıs’la bağdaştırıp söylediğimiz hellim için ise maalesef aynı şeyi söylemek güç... Yemeğin sonunda Kıbrıs macunu sipariş etmek de sizi karpuz kabuğu gibi değişik tatlarla tanıştırabilir.
 


 


Latife Hanım Meyhanesi, Taksim bölgesi meyhanelerinden mezelerinin çeşitliliği ile ayrılıyor ve ödediğiniz her kuruşun hakkını veriyor lezzetleriyle. Yeni açılmasına rağmen beyaz yakalıların uğrak mekânı haline gelmiş bile. Son sözümüz sigara olmadan rakıdan randıman alamayanlara: Dışarıdaki apartman boşluğundan hallice ufak ama sıcacık şık mekânda bu ihtiyacı giderebiliyorsunuz.

 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: İstiklal Caddesi Bekar Sokak 22/A
İstanbul

İletişim:
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler