Lilu

Restoranlar Nişantaşı
Lilu

Time Out diyor ki

Hardal, Oktoberfest, Rigatoni ve Torro’dan tanıdığımız Mar Group markalarına bir yenisini ekledi. Lilu, Abdi İpekçi Caddesi’nde eskiden Cafe Inn’in olduğu yerde açıldı. Açılır açılmaz da caddenin enerjisine enerji kattı. Hatta kitlesiyle ve duruşuyla caddeyi gençleştirdi dahi diyebiliriz. Kaldırıma taşan masalarda yer bulmak özellikle iş çıkışında zor. Ama şansınızı denemeye değer, hem belki bir tanıdık görüp yanına yamanırsınız. Daha soğuk havaları bekleyen iç mekân ise ufak tefek. Beyaz duvarları, beyaz mermerden geniş barı ile küçüklüğünü hissettirmiyor. İçerideki altı-yedi masa kışın kapanın elinde kalır.

 

Lilu’da tapas ve sushi’nin hâkimiyetindeki menüye geniş bir kokteyl menüsü eşlik ediyor. Zaten konsepti de ‘cocktails&kitchen’ olarak belirlemişler. Fiyatları 10-26 TL arasında değişen tapaslardan füme enginarlı ve avokadolu bruschetta, tel kadayıfta karides ve buffalo mozzarella deniyoruz. Mozzarella en iyi İtalyan restoranlarının mozzarella’sıyla boy ölçüşebilir. Bruschetta’yı kibar kibar yemesi biraz zor. Çatal-bıçakla fazla uğraşmayın, elle davranın deriz. Denizden çıkanlarla aranız iyiyse tel kadayıfta karidesi siparişlerinize ekleyin ve bruschetta’nız levreklisinden olsun.

 

Mekânın ihtisas alanlarından bir diğeri de sushi. Mutfakta Koreli bir şef iş başında. Masaya gelen sushi ve sashimi tabağından sushi’yle arası limoni olanlar bile memnun. Boston ve California roll’a talip olanlar sınırları biraz zorlayabilir. Mesela kani maki öyle denizden yeni çıkmış gibi buram buram kokmuyor ve tazeliğini belli ediyor. Dışı çıtır kaplı ebi crispy roll de bir sonraki safhaya (gelsin somon havyarları, gitsin uçan balık yumurtaları) geçmeniz için iyi bir basamak olabilir. Balık tadı yoğun olsun isterseniz sake sashimi, sake nigiri, sakura sashimi, ikura ya da spicy tuna deneyebilirsiniz. Genel intiba ise sushi menüsünün en gözde üyesinin şimdilik volcano roll olduğu yönünde.

 

Gelelim en mühim meselemize yani içki menüsüne. Kısa süreli bir gözlemle şarabın çok tüketildiğini söyleyebiliriz. Tabii konsepte uyum sağlamak için kokteyllere uzak kalmamak gerekiyor. Rom, frambuaz, çilek, limon ve tarçından mütevellit Berry Lemonade, meyvemsi tadı alkolü algılamamanıza sebebiyet verdiğinden tehlikeli bir kokteyl. Votka, taze elma suyu ve zencefille yapılan Appleade, tazeleyici kokteyllerden haz edenlere göre. Her iki kokteyl de 30 TL. Lilu, yemek saatinin ardından üstüne rahat bir şeyler almışçasına gevşiyor. Kokteyller ve müzik, olayı dansa bağlıyor. DJ Murat Tokuz ve DJ Sinan Uçan, her hafta Lilu kabininde, onlar dışında da konuk DJ performansları gerçekleşecek mekânda.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Abdi İpekçi Caddesi 17/1
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar hariç her gün 11.00-02.00 arasında açık.