Limonata Downtown

Restoranlar Akaretler
Limonata

Time Out diyor ki

Limonata’nın yeni adresi ise Çapamarka’nın Akaretler’de ufak bir yangından sağçıkan mekânı, Al Jamal Badawi ve Beyrouth Cafe’nin eski yeri. Yazlık eğlencenin adresi olarak ilan ettikleri Limonata Downtown akşam saatlerinde açıyor kapısını. İş çıkışı bir buluşma noktası ve uğrak yeri olarak değerlendirebileceğiniz bir lounge alanı ve barı var. Limonata Downtown’da partiler akşamüstü saatlerinde başlıyor. Mykonos, Ibiza, Londra, New York’un görüntüleri, dedikodularıyla kulağımıza gelen partilerinde boy gösteren DJ’ler kabine geçiyor. Havanın kararmasıyla yemek servisi başlıyor, gece ise akşamüstlerini ısıtan DJ performansları ile yine partilere emanet.
 

 


Mutfak ise her Çapamarka mekânında ve Limonata’da da olduğu gibi yine Gazi-Bilal Ateş’e emanet. Limonata’nın klasik menüsüne Downtown konsepti ile dahil olan yeni servisler var. Tatlılarda tiramisu cheesecake ve komşunun sakızlı lokması, salatalarda babagannuşlu yeşil mercimek salatası ve füme et salatası, hamur işlerinde otlu kuşkonmazlı dört peynirli pide ve peynirli trüflü lahmacun; makarnalarda ise alinazikli burgu makarna ve tandırlı şehriyeli risotto bunlardan birkaçı. Limonata Downtown’a özel bir kokteyl menüsü de hazır; pink sangria ve limonatalı votka öne çıkanlar arasında.
 

Mekânın tasarımı Çapamarka ile yan yana görmeye alıştığımız mimar Ali Türkeli’ye ait; bohem ve lüks. Türkeli’nin Limonata Downtown için ‘Harmony within Contrast’ konseptini uyguladığı tasarım 2014’te Uluslararası İç Dizayn Birliği’nin (IIDA) düzenlediği Interior Design Competition 2014’te yarışacak. Mustafa Taviloğlu’nun Mudo için getirdiği çok özel koleksiyon ise Downtown’da sergilenecek.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Akaretler (BJK Plaza yanı) Sıraevler 40-42-46
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar hariç her gün 18.00-02.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler