Mano Burger

Restoranlar Asmalımescit
Mano Burger

Time Out diyor ki

Şehirdeki burger patlamasının bir parçası olmak istemeyenlerin burgerci önü kalabalıklarına uzaktan izleyici kalmayı tercih ettiği şu günlerde, kısa zamanda müdavimi olduğumuz Mano Burger bu kervandan biri gibi gümbürtüye gitmemeli. Büfe mantığında şipşak servisi, doyurucu ve leziz burgerleri ve kafa dengi personeli ile Tünel’in yeni gözdesi Mano’ya ilk açıldığı haftayı takip eden sayısız gidişlerimize bir yenisini ekledik, kalabalık güruhla birlikte burgere tekrar doyduk ve hâlâ aynı fikirdeyiz: Mano Burger’i diğerlerinden ayrı tutmak lazım. Fiyatlarla başlayalım. Mano’nun fiyatları meraklı gözlerle içeri bakanların, açık tezgâhın hemen üzerinde yer alan menü fiyatlarını okuyup yanındakine “Fiyatlar çok uygun abi” dediğine defalarca şahit olduğumuz kadar var. Mano Burger rakiplerinin aksine midenize olduğu kadar cebinize de cömert davranıyor. İştahınıza uygun farklı boyutlarda burgerler sunulmasının yanı sıra burgeri 100, 200 ya da 300 gram et seçenekleriyle sipariş etmek de oldukça cazip. Kırmızı etten uzak duranlar için de burgerlerde iki çeşit var; 150 gram tavuk göğüs eti ile chicken burger ve 200 gram mezgit ile hazırlanan fish burger. Vejetaryenlere özel Miss Burger ise 200 gramlık sebzeli peynir köftesiyle hazırlanıyor.

Gelelim favori burgerimiz Ottoman Burger’e. Bunca zaman beğendi dururken boşuna ketçap, mayonez sıkmışız hamburgere. Biraz ağır olduğunu kabul ediyoruz tabii, özellikle bu yaz sıcaklarında ama vazgeçmek yerine küçük boy söylemek işimize geliyor. Menüden Ottoman’a takılmaya niyetlenirseniz burgerinizi cheddar yerine ya emmantel, isli peynir ya da Antakya hellimi ile sipariş edin. Beğendiye ve ete daha çok yakışan bu peynirlerle her ısırıkta her birinin ayrı ayrı tadını kokusunu alabilmeniz mümkün. Ayrıca menüde tavuk kanatları, parmak patates ve tango patates (baharatlı) bulunuyor. İki-üç lira fark vererek içecekli, patatesli menüye terfi edin deriz. Mano Burger’in masaya serilen yağlı kağıt üzerine sosları sıkıp patatesleri banma geleneğine de dahil olmanız zor olmuyor. Soslarda ketçap ve mayonez ile burger deneyiminizi sınırlandırmayın, masaya gelen değişik sosların mutlaka tadına bakın.

Tatlı olarak ise iki çeşit var, Mano Frigo ve çilek ya da çikolata soslu kızarmış dondurma. Tatlıyı es geçmek isterseniz masaya hesap ile birlikte gelen akide şekerlerinden bir taneyle de yetinebilirsiniz.

Menüden :

Mano Burger (medium menü) 12,90 TL
Ottoman Burger (medium menü) 12,75 TL
Fish Burger (tek) 9,75 TL
8’li tavuk kanat (menü) 14,75 TL
Mano frigo 4,50 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Asmalımescit Mah. Asmalımescit Sok. No:7
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00-00.00 arasında açık.