Mezzaluna

Restoranlar Beykoz

Time Out diyor ki

Milanolu iş adamı Aldo Bozzi ve Floransalı ünlü mimar Roberto Magris tarafından 1984 yılında New York’da kurulan İtalyan restoranı Mezzaluna çok kısa bir sürede New York’un en popüler buluşma yeri haline geldikten sonra sırasıyla Los Angeles, Aspen, Miami ve Atlanta’da yeni Mezzaluna restoranları açıldı. 

Amerika’nın dışında ilk olarak 1995 senesinde Türkiye’de açılan Mezzaluna, hâlihazırda İstanbul’da 6 (Nişantaşı, Etiler, Kozyatağı, Beykoz, İstinye Park, Suada), Ankara’da 2 (Bilkent, Kavaklıdere), İzmir’de 3 (Konak, Agora, Alaçatı) olmak üzere 11 şubeyle hizmet vermektedir. 

Mutfakları, İstanbul’da Antonio Lombardi, Ankara’da Daniel Evangelista ve İzmir’de Domenico Ranieri olmak üzere İtalyan şeflerin yönetiminde olan Mezzaluna’ların menüsünde antipasti (başlangıç), salata, carpaccio, pasta (makarna), risotto, ızgara, pizza ve tatlı bölümleri bulunmaktadır. Özellikle soğuk başlangıçlar ve carpacciolara ilave olarak, odun fırınında pişirilen ince hamurlu pizzalar ve el yapımı makarnalar çok revaçtadır. Müşterilerin en çok tercih ettikleri tatlılar ise tiramisu, crema gratinata ve çikolatalı fondente.

Renkli dekorasyonu, hareketli ve rahat ortamıyla tipik trattoria olan Mezzaluna’larda yerli şarapların yanı sıra İtalyan ve Yeni Dünya şaraplarının da yer aldığı zengin bir şarap menüsü müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Coliseum Yaşam Merkezi Acarkent
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00-23.30 arasında açık.