Mikla

Restoranlar Tepebaşı
Eleştirmenin seçimi
5 5 yıldız üzerinden
Mikla
1/2
Mikla
2/2

Time Out diyor ki

5 5 yıldız üzerinden

Friendly warning! We're working hard to be accurate. But these are unusual times, so please check that venues remain open.

Anadolu mutfağı üzerine yaptıkları araştırmaları rafine bir şekilde sunan Mikla Dünyanın En İyi Restoranları listesine boşuna girmedi.

Mikla’nın her noktasından Marmara Denizi’nden Haliç’e kadar uzanan kuşbakışı muazzam bir manzara seyredebiliyorsunuz. Mikla’nın restoran bölümünde oturabildiğiniz gibi barında da güzel bir akşam geçirebilirsiniz. İç mekân restoran 110 kişi alıyor. Dış mekân olarak iki ayrı terasları var. Biri restoran olarak hizmet veriyor, yaklaşık 30 kişilik.

Mikla’nın menüsünde Rafine Akdeniz Mutfağı var. Modern İstanbul yorumu ve İskandinav sadeliği ile yerel malzemeler kulanılarak, farklı tekniklerle hazırlanan enfes lezzetlerin arkasındaki isim ise Mehmet Gürs. Kuzey Avrupa’daki butik restoranlarla karşılaştırılsa da Mikla özbeöz Türk; başroldekiler trüf, somon gibi malzemeler yerine tulum peyniri, bulgur ve manda yoğurdu gibi tanıdık dostlar. 

Defalarca 'Dünyanın En İyi 50 Restoranı' listesine giren Mikla'nın ikinci teras katı ise sadece bar olarak kullanılıyor, burası da yaklaşık 120 kişilik. Bütün kış alt katta hizmet veren Mikla'nın terasını yaz aylarında özellikle öneriyoruz. 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: The Marmara Pera Meşrutiyet Caddesi 1
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar kapalı, diğer günler 18.30-02.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler