Miyabi

Restoranlar Etiler
Miyabi

Time Out diyor ki

Mekânın yeri hem şehrin göbeğinde, hem de son derece sakin bir ara sokakta. Şehirdeki nispeten daha büyük, kalabalık sushi ve Çin restoranlarına kıyasla Miyabi’nin ortamı sakin ve huzurlu. Hizmet, arabanızı teslim alan valeden sizi uğurlayan personele kadar tek kelimeyle güler yüzlü. Servis ise bir sushi restoranına göre gayet hızlı. Ahşabın ortama kattığı sıcaklık ve huzuru da es geçmemek gerek, son derece dingin bir şıklık mevcut mekânda.

 

Ön taraftaki ufak bahçe ise yakın zamanda mekânı daha renkli hale getirecek. Sürgülü bir kapıyla ayrılan bölümü sushi partileri, özel kutlama, toplantı gibi organizasyonlarınız için ideal.

 

 

Menüye gelirsek, tempura’ları son derece iyi kızarmış ve lezzetli. Klasikten şaşmayanlar için birçok seçenek olduğu gibi ‘Chef’s Roll’ bölümünde, sıcak hazırlanan sushi’lerden crazy roll, yummy yummy roll ve lobster dynamite roll, sushi’de alternatif lezzet arayanlara deniz mahsulleri ağırlıklı seçenekler sunuyorlar. Maki’lerin boyutları ise -bildiklerinize kıyasla- biraz daha ufak. Ayrıca menüde noodle seçenekleri olduğunu da ekleyelim.

 

Fiyatlar bir sushi restoranına göre makul. Altılı servis edilen maki’lerin menü fiyatları 6-18 TL arasında, roll’lar ise 24-28 TL. En pahalı seçenek olan lobster dynamite roll 42 TL.

 

Uzun lafın kısası: Her restoranın çizgisini, misyonunu adına taşıma hedefiyle açıldığı doğrudur ama kaçı bu yolda dikiş tutturur, kaçı yıllandıkça ve tabelasının rengi soldukça bu işte ilk günkü heyecanını ve azmini taşır, işte o tartışılır. Bu lafı belki de erken ediyoruz ama Miyabi’nin bu yolda emin adımlarla ilerleyeceğine ve yıllar sonra bir İstanbul klasiği olacağına dair bir his var içimizde. Denemesi sizden. Seda Naniç Zeybek

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Zeytinoğlu Caddesi Yaren Sokak 6/14-15
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00-23.00 arasında açık.