MOC İstanbul - Ministry of Coffee

Restoranlar Teşvikiye
MOC İstanbul

Time Out diyor ki

Mekânın ortaklarından Sam Çeviköz ömrünü kahveye adamış desek abartmış olmayız, zira Avustralya’da kurduğu kahve çekirdeği kavurma ve dağıtım şirketinin kazandığı başarılara uluslararası barista eğitmenliği, kahve festival ve yarışmalarında jüri üyelikleri gibi tecrübeleri de ekleyerek kahvenin çekirdekten fincana uzanan yolculuğunun her aşamasına hakim bir konuma gelmiş.

 

Türkiye’de son yıllarda kahveye, özellikle de kaliteli kahveye yönelik artan ilgiyi uzaktan takip eden Çeviköz, 10 ay önce kahve tutkusunu paylaşma hayalini Türkiye’ye taşımaya karar vermiş ve yolları kesişen üç ortağın kahve tutkusu MOC Istanbul  doğmuş.

 

 

MOC İstanbul, 12 farklı ülkeden getirtilen yeşil kahve çekirdeklerini kendi kavuruyor, harmanlıyor ve ortaya “Ben daha önce ne içmişim?” hayıflanmalarınızı zor dizginlemenize sebebiyet verecek tatlar çıkıyor. Özellikle ‘cold brew’ adını verdikleri, buz ile 24-28 saatte soğuk demlenen kahveyi mutlaka denemelisiniz.

 

Kahve dışında MOC İstanbul’un Fransa’dan gelen çikolatalı kruvasanları, ya bayılacağınız ya da nefret edeceğiniz Avustralya’nın milli yiyeceklerinden Vegemite’ın kıtaları aşarak hellim peyniriyle buluştuğu tost ve fırında İspanyol omleti kahvaltınızı şenlendirecek seçeneklerden. Gökçe Algan

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Şakayık Sokak 4/A
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazartesi-cumartesi 08.00-22.00, pazar 10.00-22.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Best selling Time Out Offers