Momo

Restoranlar Cihangir
Momo
1/2
Momo
2/2

Time Out diyor ki

Her ne kadar son birkaç aydır bohem popülasyonunun önemli bir kısmını Galata’ya kaptırmış olsa da Cihangir hâlâ şehrin en sevdiğimiz köşelerinden. Ufacık tefecik ama İtalyan’ından Uzakdoğu’suna onlarca eşit mekânı barındırıyor. Artık bir adet Avrupa’da görüp de imrendiğimiz minnacık kafelerden –kendi tabirleriyle kahvedükkan- de var. Birkaç ay evveline kadar kreplerini afiyetle mideye indirdiğimiz DuBlé’nin boşalttığı –Cevahir’e taşındı kendileri- dükkânda açıldı Momo. Reklam sektöründen bir tasarımcı ile bir prodüktörün ortaklığında ortaya nefis bir iş çıkmış.

Metrekare bakımından ufak bir alan kaplıyor. İçeride 8-10 kişinin rahatlıkla sığabileceği, yüksek tabureli uzun bir bar tipi masa var. Burası kahvenizi hızlıca içip kalkmanız için tasarlanmış. Daha uzun oturup semtin tadını çıkarmak isteyenler içinse kaldırımın üzerine taşmış iki adet masaları bulunuyor. Julius Meinl marka kahve çekirdekleri siz sipariş verdiğiniz an çekiliyor ve taze taze içmenize olanak sağlıyor. İsterseniz porselen fincanlarında, ister elinize alıp yola koyulmak için kağıt bardakta alabiliyorsunuz. Paket olarak alma imkanınız da var.

Kahvenin yanında iyi gidecek ufak atıştırmalıkları var. Cheesecake, pita ekmeğinde pizza, croissant, cupcake, muffin, fortune cookie ve çeşit çeşit sandviçleri var. Klasik domates-peynir-salam sandviçlerinden zannetmeyin; ızgara sebzeli, humuslu tam Cihangir’e yakışır seçenekler var. Kafeinle arası olmayanlar için bitkisel çaylar, taze sıkılmış meyve suları ve smoothie’ler de var. Kavunlu-muzlu smoothie’lerini şiddetle öneriyoruz, kavun sevmeyenler bile tadına bayılıyor, tecrübeyle sabit. Yiyecek-içecek dışında özel tasarım çantalar, defterler, aksesuarlar da satılıyor. Fiyatlar semt ortalamasının epey altında. Simit, domates, peynir, zeytin ve salatalık içeren Cihangir kahvaltı yalnız 7 TL, çay 1,50 TL. Biran evvel keşfedin ve keşfinizi başkalarıyla da paylaşın; hem havanız olsun hem de halka faydanız.

Menüden
Cihangir kahvaltı 7 TL
Filtre kahve 3 TL (refill 1 TL)
Müsli 6 TL
Muffin 3,50 TL
Cheesecake 7,50 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Akarsu Yokuşu Sokağı 43/A
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 08.00-20.00 arasında açık.