Mükellef Karaköy

  • Restoranlar
  • Karaköy
  • 4 5 yıldız üzerinden
  • Tavsiye edilen
Reklâm

Time Out diyor ki

4 5 yıldız üzerinden

Televizyon programlarından ve başarılı mekânlarından tanıdığımız Arda Türkmen'in Karaköy'de açtığı Mükellef adlı meyhane nefis bir manzaraya sahip.

Mükellef'in meze dolabının üzerindeki menüden gözünüzü alabilirseniz mekânın sol tarafında muhteşem bir İstanbul manzarası sizi bekliyor. 

Mükellef'in kurucu şefi Arda Türkmen mezeleri anlatıyor: “Buradaki mezelerin hepsi aslında daha önce yediğiniz mezeler, ama biz küçük farklılıklarla onlara başka kimlikler kazandırıyoruz. Mesela pazı sarma normalde etli yapılır, ama biz tahıllarla doldurarak yapıyoruz. Fava anneannemin tarifi, zeytinyağlı elma da özel reçetelerimizden biri. Normalde Ermeni mutfağında ayvayla yapılan bir mezeyi biz elmayla denedik.” Sadece Mükellef’te tadabileceğiniz lezzetler mekânı benzerlerinden farklı kılıp sırf favası, ciğeri veya humusu için bile gidilebilecek ender yerlerden biri yapmış. 

Saatlerin nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir meyhane atmosferi yaratmayı da başarıyor Mükellef Karaköy. “Samimi, sıcak bir atmosfer yaratmak için uğraştık Mükellef Karaköy’de. Manzara o kadar güzel ki bu manzarayla rekabet edecek bir şey yok, o yüzden biz de şatafatlı bir yer yapmak istemedik. Burası bir meyhaneyse meyhane rahatlığında olmalı,” diyor Türkmen.

Ayrıntılar

Adres:
The Haze Karaköy, Maliye Caddesi 8/A
İstanbul
İletişim:
(212) 252 86 36
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler