Must

  • Restoranlar
  • Nişantaşı
  • 4 5 yıldız üzerinden
  • Tavsiye edilen
Reklâm

Time Out diyor ki

4 5 yıldız üzerinden

Bazı mekânlar vardır, epey rağbet göreceği daha açılmadan belli olur. Nişantaşı’ndaki Central’ın yerine açılan Must da işte bunlardan biri. Bu ilginin en büyük sebebi ise mekânın arkasındaki ismin Ercan Gümüşkaya olması. Kendisini La Boom ve La Boucherie gibi yerlerin işletmecisi olarak tanımıştık; artık yola hem ortağı hem de işletmecisi olduğu Must ile devam ediyor.

Gümüşkaya İstanbul ahalisinin ne istediğini çok iyi biliyor: Kaliteli bir menü, davetkâr kokteyller, arkadaş buluşmaları için ideal bir ortam ve DJ performansıyla tadı artan eğlenceli geceler… Sedef Gali’nin çizdiği duvar resimleriyle renklenen ve yeşilliğin eksik olmadığı bir ortamı var Must’ın; bahçesinde yer bulamazsanız bu gibi detaylar sayesinde iç mekânında oturmak da cazip geliyor.

Kahvaltı saatlerini yakalarsanız mutfak sizi avokado ve somonlu tost veya kruvasan gibi seçeneklerle karşılıyor; öğle ve akşam yemeklerinde ise pizza ve risotto çeşitlerinin ön plana çıktığı bir menü emrinize amade. Odun fırınında pişen pizzalar Napoli usulü; hamuru ince, malzemeler taze ve sulu, kenarları dolgun… Cheddar ve kornişon turşulu köfteli pizza en çok rağbet görenlerden, ama biz burrata veya istiridye mantarlı pizzalarını da radarınıza almanızı öneririz.

Başlangıçlardan en hit parça ise trüflü parmesan dolgulu közlenmiş patates. Mutfak 23.00’e kadar açık, fakat sashimi veya karides tempura gibi seçenekler sunan bar menüsü geç saatlerde de imdadınıza yetişiyor. Her gece müzik sesi giderek yükselse de amacınız eğlence ise ziyaretinizi perşembe, cuma veya cumartesi günlerine denk getirin; zira bu gecelerde DJ performansları 02.00’ye kadar devam ediyor. 

Ayrıntılar

Adres:
Mim Kemal Öke Caddesi 11/A, Nişantaşı
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler