Naan Bakeshop

  • Restoranlar
  • Moda
Naan Bakeshop
Reklâm

Time Out diyor ki

Naan'da ekşi mayalı köy ekmeği, tost ekmeği, çok tahıllı, cevizli üzümlü, tam buğday gibi ekmek alternatiflerini bulabilirsiniz.

Semt ruhunun esnafla, komşuluk ilişkileriyle direndiği az mahalle kaldı İstanbul’da, yalan değil. Bunlardan biri de Moda. Her ne kadar bu yöne doğru bir göç olduğu aşikâr olsa da mahalleli tedbirli ve temkinli, yeni akımlara ve gelenlere karşı. Moda Caddesi’ne Naan Bakeshop muşambası asıldıktan sonra da “Gençler yine bir şey açıyormuş buraya, yılların kasabı gitti peeyh!” diye söylenen, en kaba tabiriyle yaşlı ama aslında gerçek Modalıların nicesinin sitem dolu sözlerine denk gelmiştik sokakta. Şimdi görüyoruz birçoğu elinde poşetlerle çıkıyor Naan’dan, geçerken selamı eksik etmiyor... Bunun tek bir sebebi var, Naan Moda’ya caka satmaya değil, mahalle havasını solumaya, mahalle fırını olmaya geldi.

İstanbul’da yeme-içme sahnesini yakından takip edenlere tanıdık gelmiş olmalı Naan ismi. Bundan dört sene önce Reşitpaşa’da bir ekmekçiydi. Hatta gerçekçi olmak gerekirse artizan ekmek lafını günlük dilde kullanmamıza Naan ve arkasındaki isim Sandy Abut sebep olmuştu. Sandy, ekmeğin hazırlanışı sırasındaki zanaate ve ekmeğin mayasından hamuruna, ona adanan zamana hayranlık duyan bir hamur ustası. Reşitpaşa'daki mekânını kapattıktan sonra bir süre Borsa'da çalıştı ve Borsa mekânlarına özel ekmekler hazırladı. Sonra öğrendik ki bir süre ara vermiş, hatta tabir-i caizse ekmeğe küsmüş. Ama ondaki ekmek aşkının öyle kolay kurtulabileceği bir sevda olmadığını yakın arkadaşı ve ortağı Onur ile yeni bir mekân arayışına girdiğinde anlamış. Yaz başında Moda Caddesi'ndeki bu mekânı bulup hemen işe koyulmuşlar. Başka bir deyişle Sandy yine iş başında!

Tahmin edeceğiniz üzere ekmek başrolde Naan'da. Ekşi mayalı köy ekmeği, tost ekmeği, çok tahıllı, cevizli üzümlü, tam buğday gibi alternatifler var. İlk bakışta pahalı geldiğine bakmayın. Sizi şaşırtacak ölçüde yoğun içerikleri, gramajları da bildiğiniz ekmeklere kıyasla daha fazla.

Sandy'nin ekmeklerinin tadına varabilmeniz için ilk adımınız Naan'da bir Moda kahvaltısı yapmak olsun. İki kişilik kahvaltı servisinin yanında artizan ekmek sepeti geliyor. Naan aynı zamanda ekmek alternatiflerinin yanı sıra bir o kadar lezzetli kişler, börekitaslar, kurabiyeler, öğlen açık büfe fırından çıkma yemekler, veganlara özel alternatifler, salatalar bulabileceğiniz bir adres. Günün herhangi bir öğününde uğrayıp test edebilirsiniz. Fırından yeni çıkmış, dumanı üzerinde bir kiş ya da o gün eldeki malzemeler ile hazırlanan ‘doğaçlama’ kesme pizzalara ise Naan’da ne zaman denk geleceğiniz belli olmaz. Moda taraflarına yolunuz düşerse uğramayı ihmal etmeyin. Tabii kalabalık Moda ahalisinden yer bulabilirseniz. İyi ki döndün Naan! 

Ayrıntılar

Adres:
Moda Caddesi 113
İstanbul
İletişim:
(0850) 221 70 99
Çalışma saatleri:
Pazartesi 11.30-22.30, hafta içi diğer günler 09.30-22.30, hafta sonu 09.30-21.30 arasında açık.
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler