Naif

  • Restoranlar
  • Karaköy
Naif
Reklâm

Time Out diyor ki

Karaköy’e uğramadan yapamıyoruz, doğruya doğru. Semtin ara sokaklarında hangi mekânın açıldığını öğrenme merakının payı da var bunda. Deniz mahsullerinden yöresel yemeklere, mavi-beyaz dekoruyla Ege'deki kır evlerini hatırlatan Naif Karaköy'de lezzet düşkünlerini bekliyor. 

Naif, Babylon, İstanbul Culinary Institute, Otto, Doors Akademi, 29, Sofo Otel, Les Ottomans gibi şehrin ağır toplarında uzun süre yöneticilik yapmış Seray Öztürk ve Ayhan Aruç çiftinin bebeği. Seray Öztürk Naif’e titiz bir anne edasıyla özen gösteriyor. Bunu hem dekorasyonunda hem de yemeklerinde hissetmek mümkün. Lunapark Tasarım firmasıyla ortaklaşa yapılan Naif’in beyaz ağırlıklı dekorasyonu duvarlara asılmış çini porselen tabaklar, antika parçalar ve modern tasarımlarla iç rahatlatan bir uyum yaratmış. Mekân Ege’de bir kır evinin mutfağını andırıyor.

Menüsüne Anadolu mutfağının lezzetleri hakim Naif’in. Öztürk-Aruç çiftinin hilesiz, saf, geleneksel olana saygılı bir mutfak kurma hayali Naif ile gerçekleşmiş. İsmini de bu idealden alıyor Naif. Saf bir Türk mutfağını hayata geçirmenin ardında büyük bir operasyon olduğunu anlatıyor Öztürk. Naif’in malzemelerinin hemen hepsi Antakya, Kars, Gaziantep, Küçükkuyu, Çanakkale, Seferihisar, Urla gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki küçük üreticilerden geliyor. Mekânda bu üreticilerden gelen ürünlerle yapılan enginar, domates konserveleri, enginar ve limon reçelleri, turşuları ve yöresel zeytinyağları satın almak da mümkün.

Kahvaltı Naif’in en özel öğünlerinden. Pişileri haklı üne sahip. Taze malzemelerle hazırlanan menemen, İzmir’den gelen tulum peyniri ve ev yapımı salçayla hazırlanan tost, süzme yoğurt, bal ve mevsim meyveleriyle servis edilen tabak başka yerde bulamayacağınız kadar taze ve farklı. Kahvaltı tabağını iki kişi paylaşırız diye düşünüyorsanız bizden size tavsiye; o yola hiç girmeyin, daha sonra tatsızlık çıkması kuvvetle muhtemel.

Ayrıntılar

Adres:
Mumhane Caddesi 52
İstanbul
Çalışma saatleri:
Hafta içi 09.30-00.00, hafta sonu 09.00-00.00 arasında açık.
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler