Nopa Restaurant

Restoranlar Nişantaşı
Nopa Restoran

Time Out diyor ki

Tüm House Café’lerde olduğu gibi Nopa’da da Autoban çizgisi hakim, günün her saatine ayak uyduran bir ambiyansa sahip. Arka tarafta duvarları boydan boya kaplayan gerçek çiçekler ve yeşili sarıp sarmalamasıyla da şehrin göbeğinde olmanıza rağmen farklı, iyi hissettiren bir havası var.

 

Mutfak, The House Café’nin şefi Coşkun Uysal’a emanet. Menü ise yenilikçi, sezonluk ürünlerle şekilleniyor ve restoran ağırlığında. Menünün assolisti etler. Tekirdağ’dan getirdikleri en az 35 gün ‘kuru dinlendirilen’ etlerin yanı sıra deniz ürünleri ve kendi mutfaklarında günlük olarak üretilen makarna, ekmek ve tatlılar var. Nopa sosis, kajun sosunda yengeç kek, ızgara ahtapot, avokado pancar salata ve deniz levreği menünün iştah açan servislerinden sadece birkaçı. Dana yanak pappardelle, Nopa’nın mutluluk garantili makarnalarından sadece biri. Nopa’nın özellikle de gurmelerin ve etseverlerin takdirini kazanan ızgarasına da değinmemek olmaz. Izgaraya atılan tüm etler meşe odunu ateşinde pişiriliyor, kokusunu-tadını almamak mümkün değil. İki kişilik servis edilen ve 12 saat fırınlanmış kuzu kol, Nopa’nın açık ara en iddialı yemeği ki zaten Nopa et konusunda iddialı olduğunu gizlemiyor. Tatlı için yeriniz kalırsa, kireçte pişmiş çıtır kabağı, Valrhona çikolatası ile yapılan sufle ve ananas carpaccio’yu denemeyi ihmal etmeyin.

 

Nopa’ya dair akılda kalmaması imkânsız bir şey daha var ki o da barı. Alışılmışın dışına çıkan bar menüsüyle -buz dolu bakır kupalar, şık bardaklarla sunum ve servis de göz alıcı- kısa sürede iş çıkışlarının vazgeçilmezi olacağı kesin. Doğal meyve ve malzemeli kokteyller arasında taze zencefil ile hazırlanan ‘The Nopa’ ve ‘Number 6’ favoriler arasına girdi bile. Kokteyllere eşlik eden bir de bar menüsü var Nopa’nın, atıştırmalıklardan oluşuyor.
 

Uzun lafın kısası Nopa’nın bu yazın en hip adreslerinden biri olacağı kesin. Rezervasyon yapmayı ihmal etmeyin. Mekânda gecenin ilerleyen saatlerinde müzik yükseliyor. Haftanın beş günü 23.00’e kadar resident DJ’in seçtiği parçalar yemeğe eşlik ediyor, ardından gece bar ortamına emanet.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Teşvikiye Caddesi Atiye Sokak 6
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Mutfak pazartesi-cuma 12.00-15.00, 19.00-23.00, cumartesi-pazar 12.00-17.00 ve 19.00-23.30 arasında açık. Bar pazartesi-perşembe 02.00, cuma-cumartesi 03.00'e kadar açık.