Özsu Et Lokantası

Restoranlar Pendik
Özsu Et Lokantası

Time Out diyor ki

Özsu 11 yıllık bir aile işletmesi. Kurtköy’de şehir merkezinden oldukça uzak bir konumda olmasına karşın ordu doyuracak kapasitede bir mekâna sahip ki gelen gidenin sayısına baktığınızda çok da boş masa görmek mümkün olmuyor. Antep ve Urfa’nın yöresel kebap, et ve meze çeşitlerine doymak için sık sık taşınıyor buraya müdavimleri. Hatta sırf katmer tatlısı yemeğe gelen bile oluyor.

Özsu’nun eti çok meşhur. Kuzu şiş ve küşlemesi iki gün sütte bekletilip dinlendiriliyor. Sütten çıkartıldıktan sonra sıvı yağ, biber salçası, yoğurt, karabiber, yenibahar ve sarımsak ekleniyor bu etlere. Bu işlemlerden sonra pişirilerek masanıza getirilen etin lezzeti, yumuşaklığını tahmin edebilmeniz için tatmış olmanız gerek. Kuzu küşlemenin bir özelliği de Balıkesir yöresinin kıvırcık koyundan alınan siniri alınmış yağsız bir bonfile olması. Özsu’da bir de mekâna özel spesiyal kebaplar var. Özsu spesiyal; Közlenmiş patlıcan üzerine söğürme, fıstıklı kaşarlı kebap, kuzu küşleme, kuzu tandır, üzerine yağsız kaşar serpip fırında gratina edilerek hazırlanıyor. Fıstıklı kaşarlı kebap ise zırh kıymasına (kuzu), Antep yöresinin kuş gözü kırma fıstığı, yağsız kaşar peyniriyle. Haşhaş kebap ve patlıcan kebap da yine zırh kıymasından hazırlanıyor. Haşhaş; taze sarımsak, yeşil urfa biberi, Urfa’dan özel getirilen isot biberi ve yeni bahar ile; Meşhur urfa patlıcanından yapılan patlıcan kebap ise, közlenmiş biber, kuru soğan, açık lavaş ekmeği ile geliyor masaya. Kebaplar firik pilavı, közlenmiş biber, domates ve yağlı ekmekle servis ediliyor.

Özsu’nun büyük iç mekânında toplantı ve kapalı gruplar için vip salonu yer alıyor. Dış mekânda ise botanik bahçe, çocuk oyun parkı, çocuk top havuzu mevcut. Meyve ağaçları ve Japon güllerinin çevrelediği süs havuzu da ortama huzur katıyor. Özsu’ya hâlâ yolunuz düşmediyse bir an önce gitmenizi tavsiye ediyoruz. Tıka basa doymaya hazırlanın. Ne kadar doymuş olursanız olun katmerin de tadına bakmadan ayrılmayın.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Ankara Caddesi Şeyhli Mahallesi 380
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00- 00.00 arasında açık.