Otto Asmalı

Restoranlar Asmalımescit
Otto Sofyalı

Time Out diyor ki

Otto, 2005 yılından beri yeme&içme hayatında kendine önemli yer edindi, hatta artık müritleri var; her iş çıkışı Asmalımescit’te toplanıp ayin yapıyorlar. Kabına sığmayan Ottocular, ilk dükkanın kapasitesi dolup aylarca bütün Şeyhbender Sokak’ı işgal edilince, yakınlara bir yer daha açmaya mecbur kaldılar: Otto Sofyalı.

Buranın da dekorasyonu yine diğerleri gibi, endüstriyel detaylı. En belirgin özelliği salonu boydan boya kat eden upuzun bar. Artık cuma akşamları Otto’da yer yok sorunu bitti, birinde olmasa diğerinde mutlaka masa buluruz diye rahat bir nefes almıştık ki, yine öyle olmadı, burası da açılır açılmaz full çekmeye başladı. 60 kişilik oturma kapasitesine ek olarak bir de kapatabileceğiniz,  20-30 kişilik özel bir parti odası var. Diğer Otto’dan tek farkı geniş kapasitesi değil, geniş menüsü de aynı zamanda. Hafta içi 18.00-19.30 arasındaki happy hour’da bardaki tüm içkiler %10 indirimli, ayrıca mini boy pizzalar ikram ediliyor.

Tünel civarında çalışanları bir kez daha kıskanabilirsiniz. Diğer Otto’larda bulamayacağınız, buraya özel hazırlanan ‘salatalıklı saketini’ kokteyli ve gelincik şuruplu ‘votka gelincik’ -yeni fındık votka olur mu dersiniz?- bir an evvel denenmeyi hak ediyor.

Menüden
Antipasti tabağı 25 TL
Pizza ricotta spinaci (büyük)  19 TL
Kadeh şarap 10-11 TL
Three colours cheesecake  10 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Sofyalı Sokak 22/A
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar hariç her gün 11.00-02.00 arasında açık.