Pastel

  • Restoranlar
  • Bebek
Pastel
Reklâm

Time Out diyor ki

Pastel, mis gibi tereyağı ve şeker kokan, safkan Fransız, butik bir pastacı. Bir duvarında kaynak pasta kitapları, bir köşesinde laboratuvar düzenini andıran temizlikte ve düzendeki vitrini yer alıyor. İç ve dış cam vitrininde eşit aralıklarla dizili klasik Fransız tatlıları ve tatlı atıştırmalıkların her biri (Mont Blanc, Religieuse, Pralinette, muzlu çikolatalı muffin vb.) sadece görüntüleriyle sizi mest etmeye yetiyor. Geniş masaları, şık bardakları ve kumaş peçeteleri ile Paris’te Jacque Genin’deymişsiniz gibi hissettiriyor. Zaten Pralinette’leri, Religieuse’leri ile tat konusunda Fransız şeflerle yarışabilecek noktada. Çikolatalı Kahveli Opera fonda Andre Rieu varmış gibi bir his bırakıyor. Sanki o tatlı bitene kadar o keman da susmayacakmış gibi. Menü bu kadarla da kalmıyor. Çeşitli tartlar (özellikle ananaslı dacquoise), paketli de satın alabileceğiniz kurabiyeler (granola barları bile var), glutensiz muffin’ler ve tatlı atıştırmalıklarla son derece tatmin edici. Yanında da kahve ve soft drink seçenekleri var.

 

İlk dikkatimizi çeken detaylardan biri de servis elemanı oldu. İstanbul’un en temiz ve nazik delikanlısı. Pastaların endamına, zarafetine uygun olacak şekilde beyaz örtüsü, tabağı, kahve fincanı ile inanılmaz özenli bir servis yapıyor.

Tüm bu işleyişin arkasında hayran olduğumuz bir isim var, genç şef Yasemin Aral. New York French Culinary’de okumuş, Londra’da Claridge’s ve Harrod’s da çalışmış. İstanbul’da da Four Seasons deneyimi var.

Pastel’in en alışılmışın dışındaki ürünü ise el boyaması çikolataları. Kendi yaptıkları çikolataları birer birer fırça ile boyuyorlar ancak bu çikolatalardan tatmak veya satın almak için bir gün önceden sipariş vermek gerekiyor. Aynı şekilde birkaç gün önceden sipariş vererek, şeker hamuruna hiç bulaşmadan hazırlanan gerçek bir doğum günü pastasına da sahip olabilirsiniz.

Havaların güzelleşmesiyle Pastel’de bir de kahvaltı menüsü oluşturulmuş. Gerçek reçeteleriyle hazırlanan Eggs Benedict, Eggs Florentine ve Croque Monsieur ve Madame tam kıvamında ve iştah kabartıcı.
 

Pastel’in en çok sahil şeridinde oturanları mutlu edecek hizmeti ise evlere servisi. Sahil yolunda bir yürüyüş sonrasında ya da ev-ofis yolculuğu esnasında uğrayıp kahve ve tatlınızı elde/paket alabilirsiniz. Yaza doğru kapanış saati 21.00’e çekilerek peynir tabağı eşliğinde şarap ikramları da başlayacak.

Ayrıntılar

Adres:
Cevdet Paşa Caddesi 123
İstanbul
Çalışma saatleri:
Pazartesi hariç her gün 09.00-19.00 arasında açık.
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler