Patisserie de Pera

Restoranlar Tepebaşı
Patisserie de Pera

Time Out diyor ki

Markiz’in yokoluşuna izleyici kaldık. İnci Pastanesi’nin taşınmasına alışmaya çalışıyoruz. Beyoğlu’nun en az onlar kadar ünlü ve eski simalarından Patisserie de Pera ise bir otel bünyesinde yer almasıyla hakettiği değeri görüyor.
 

121 yıllık pastane Patisserie de Pera, dekorasyonun kraliçesi olarak tanınan Anouska Hempel’in tasarımıyla baştan aşağı yenilendi. Yeni Zelanda kökenli bir iç mimar olan Hempel özellikle Londra’da ünlü bir isim, aynı zamanda bir sinema-TV yıldızı ve Blakes ve Hempel otellerinin sahibi. Hempel ev, restoran, bahçe, mobilya, yat ve moda tasarımı konusunda da üretken bir isim. New York Metropolitan Museum ve London V&A Museum’da tasarladığı kıyafetlerin yer aldığı sergiler, Tom Aikens’ın Londra’daki restoranı, Lokum’un İstanbul ve Londra dükkânları imza attığı işlerden birkaçı.

 

Patisserie de Pera içinse pastanenin öyküsü ve köklü tarihi nedeniyle geçmişine ve değerlerine saygıda kusur etmeyen, nostaljiden de taviz vermeyen bir tasarım fikri oluşturdu.

Hempel’in yeni tasarımının yanı sıra menüde de yenilikler var. Kahveli, çilekli, vanilyalı macaron’lar, ev yapımı çikolatalar; yeni reçetelerle hazırlanan ekler, opera kek, Paris-Brest gibi Fransız işi tatların hakim olduğu pastalar ve sandviçler var. Servis pastanenin ilk günlerindeki gibi hâlâ kristal çay bardaklar, gümüş çatal bıçaklar, porselen tabaklar ve dantel peçetelerle yapılıyor. Sabahın ilk saatlerinde Patisserie de Pera’yı buram buram kruvasan kokuları sarıyor. Pera’nın Paris’te hissettiren sabahlarında kahve ve kruvasan ikilisi 07.00-08.30 arasında 15 TL. Civar ahalisi için paket servisi olduğunu ve doğum günleri için kişiye özel pastalar hazırladıklarını da hatırlatalım. Yenilenen mekâna akşam saatlerinde de uğrayabilirsiniz. 18.00-20.00 arasında indirimler var.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Pera Palace Hotel Jumeirah, Meşrutiyet Caddesi 52
İstanbul

İletişim:
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler