Patisserie Pera

Restoranlar Tepebaşı
Patisserie Pera

Time Out diyor ki

Bir İstanbul klasiği olan Patisserie de Pera geri döndü. O kadar hasretiz ki eski değerlerin bugün kaldığı yerden devam edebildiği, korunabildiği bir şehirde yaşamaya; bu haber bize o yüzden çok iyi geldi. Markiz Pasajı ve Pastanesi’nin açılması öncesinde yaşadığımız heyecanın kısa bir süre sonra yerini hazin bir sona bırakmış olması belki de beklentilerimizi artıyor Patisserie de Pera için.

Bu Fransız pastanesi, dantel perdeler, gümüş şekerlikler, eşine ender rastlayacağınız türden porselen takımlarıyla nostaljik ve leziz bir kaçamak yapmak çok gözde olacak sanıyoruz önümüzdeki günlerde. 24 kişilik bir oturma alanı var içeride. Tüm detaylar orijinali üzerinden birebir tekrarlanarak kazandırılmış.

Sabahları yeni çıkmış kruvasanların kokusuyla uyanmak, öğlen tatlı krizine girip Fransız usulü pastalarla sakinleşmek, el yapımı çikolatalarıyla bayramları geçirmek isteyenlerin ruhunu okşayacak Parizyen bir menüsü var Patisserie de Pera’nın. Macaron’lar, kekler, pastalar, el yapımı çikolatalar, çikolatalı, sade kruvasanlar, serinletici ve sıcak içecekler mevcut. Şu ilk zamanlarında yolunuzu ikram edilen macaron’lar için düşürmenizde fayda var.

Kek ve pastalar menüsünde günün tatlısı ile birlikte sekiz çeşit bulunuyor. Napoleon krem patisseri dolgulu çilekli milföy bir pasta çeşidi; Opera ise kahve aromalı krema ve pasta çikolatalı ganaj. Tarte au Citron yani Türkçe adıyla limonlu tart ise beze içeren iyi bir seçim. Diğer çeşitler arasında profiterol, elmalı tart, Charlotte d’Orange (portakallı bir Pera spesiyali Gateau Financier (tropik meyveli, bademli kek) var. Tuzlu ve tatlıların yanında taze meyve suları, sütlü karışımlar, çay ve kahve çeşitleri bulunuyor. Bir de gazlı soğuk içecekler. Kolanın servis edilmediği bir Patisserie de Pera’yı yeğlerdik.

Menüden:
Kruvasan 8 TL
Macaron (porsiyon) 10 TL
Tarte Au Citron 19 TL 
Gateau Financier 22 TL
Cappucino 10 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Pera Palas Meşrutiyet Caddesi 52
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 07.00-20.00 arasında açık.