Peranostra

Restoranlar Tünel
Peranostra
1/2
Peranostra
2/2

Time Out diyor ki

Friendly warning! We're working hard to be accurate. But these are unusual times, so please check that venues remain open.

Tünel’in hemen karşısında yer alan yılların Lay Lay Lom’u taşındı, yerine Peranostra açıldı. Pera Nostra, Tünel Geçidi’nin kendine has dokusu ve müdavim kitlesiyle çok sevilen mekânları KaVe, tekN, Akbaba’lı Meyhane’nin sahiplerine ait. Geçidin tarihî dokusuna müdahele etmeden son derece minimal ve şık dokunuşlarla bir mekân yaratmışlar. İç mekânı dışında Tünel Geçidi içinde de masaları var. Geçidin içinde hangi masa kime aittir bilmek için oranın insanı olmak şart. Diğer mekânlarda olduğu gibi Peranostra da diğerleriyle sandalyeleriyle ayrışıyor. İçeride ise standlarda, barda ya da masalarda oturabiliyorsunuz. Özellikle akşamları bar aydınlatması ve beyaz perdedeki siyah-beyaz filmlerle ambiyansı çok farklı oluyor. Marilyn Monroe’ya, Humphrey Bogart’a kadeh kaldırma şansı veriyor. Bir fark daha atıyor mekân bize sorarsanız bu fikirle Asmalımescit’e; hem Asmalımescit’te hem de bölgenin karmaşasından, motomot birbirini takip eden trendlerinden uzak ve özgün.

Menüsüyle de oldukça iddialı Peranostra. Wasa’lı kanepe, yengeç bacaklı bruschetta, tahıllı salata, körpe ıspanak ve Akdeniz yeşillikleriyle servis edilen somon ızgara, ızgara antrikot, tavuk ve mantarlı dürüm, hellimli kalamar, paellanostra, risotto, hamburger gibi birbirinden değişik yemekler var. Tatlı olarak da favorimiz elmalı strudel. Yanında servis edilen kaymaklı dondurmasıyla sarhoşluğunuz aldığınız şeker dozu sayesinde ikiye katlanacak olsa da bunu göze alacak kadar nefis.

Taze meyvelerle hazırlanan mojito ve votkalar, salatalıklı green mix favori kokteyller de barın favorilerinden. Bar ekibi de mutfak ekibi kadar çalışkan ve sempatik. Hazır kokteyller ve reçeteler üzerinden gitmek yerine sürekli yeni reçeteler hazırlamakla meşguller. Kolaya kaçıp bira, viski içmek yerine kokteyllere yönelin Peranostra’da. Karar veremezseniz bara gidip tavsiye isteyin. Ağız tadınıza en uygun kokteyli bulmak adına uğraşacaklarını ve memnun kalacağınızı garanti ediyoruz.

Peranostra’da müzik günden güne değişen program ve etkinliklerle gecenin geç saatlerine kadar devam ediyor. Peranostalgica geceleri bunlardan biri. Her salı 60’lardan 90’lara yabancı şarkılarla alla franca geceleri düzenleniyor. Çarşambaları aynı dönemlerin yerli şarkılarını dinleyebileceğiniz alla turca geceleri, perşembeleri ise international gecesinde her telden, her kültürden müzikler çalıyor mekânda. Etkinlikler ve DJ performanslarına dair tüm bilgilere www.peranostra.com’dan ulaşabilirsiniz. Bu taraflara yolu erken düşenlerdenseniz 16.30-19.30 arasındaki happy hour’dan da istifade edebilir, kokteylleri %20 indirimli tadabilirsiniz. Henkell Trocken 20 cl, havyar ve tereyağı menüsü ile akşamüstü keyfi de yapmanız mümkün. Fiyatı 60 TL.

Asmalımescit’e İstiklal’den süzülenlerdenseniz, Tünel tarafında kaçırdığınız çok şey var. Peranostra da bunlardan biri. Aklınızda olsun.

Menüden
Wasa kanepe 18 TL
Yengeç bacaklı bruschetta 22,50 TL
Tahıllı salata 18,50 TL
Somon ızgara 34 TL
Votka zencefil 20 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Tünel Meydanı 4A
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar hariç her gün 16.00-04.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler