Pomelo

  • Restoranlar
  • Sarıyer
  • 3 5 yıldız üzerinden
Reklâm

Time Out diyor ki

3 5 yıldız üzerinden

İstanbul’da metrekare başına düşen plaza çalışanı oranının en yüksek olduğu yerlerden biridir Maslak. Doğal olarak bunca insan her gün teneffüs zili çaldığında karınları guruldayarak sağlıklı, leziz ve tercihen hesaplı yemekler bulabilecekleri bir yer arayışına giriyor. Atatürk Oto Sanayi Sitesi’ndeki Pomelo da tam anlamıyla civarda çalışanlar için yaratılmış bir yer.

Sanayi tipi demir kapıları ve asma katı sayesinde semtin dokusunu korurken, meşhur sokak sanatçısı Leo Lunatic’in tuğla duvarların üzerine kondurduğu grafitilerle modern bir hava yakalıyor. Pomelo’da yemek molasını mesaiyle birleştiren beyaz yakalılar ve dizüstü bilgisayarlarıyla karşılaşmanız muhtemel. Asma katı çalışmak için sakin bir ortam sunuyor, tabii bir toplantı için rezerve edilmemişse.

Günlük değişen bir menüsü var Pomelo’nun; tahinli maş salatası, köri soslu didiklenmiş tavuk, balkabaklı tart gibi seçenekler karşınıza çıkabilir. Salata porsiyonları gayet doyurucu; kısmetimize düşen ballı hardal soslu tavuk salatada bulduğumuz portakal tadı gayet yerindeydi, mevsim meyve ve sebzeleriyle zenginleştirilmiş benzer tabaklarla karşılaşırsanız tercihinizi onlardan yana kullanın (yemek fiyatları 20 TL civarında). Erken mesai yapanlar için kuru meyveli yulaf ezmesi gibi kahvaltı seçenekleri de bulunuyor Pomelo’nun menüsünde.

Ayrıntılar

Adres:
Atatürk Oto Sanayi Sitesi, 1. Sokak No: 6, Maslak
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler