Popup

Restoranlar Nişantaşı
Popup

Time Out diyor ki

Yeni sezonda Maçka G-Mall’daki yerine yeni bir sahne ekleyerek, daha fazla tiyatrosevere hitap edecek olan DOT, büyümesini yeme-içme işletmeciliğine el atarak sürdürüyor. G-Mall’a girmeden hemen sağda açılan yeni kafenin işletmesi de tiyatroyu yöneten kişilerce üstlenilmiş, çok da iyi olmuş. Popup’ın direkt kâra odaklanmak yerine, ‘içinde huzurla yiyip-içip, sohbet edilecek bir mekân’ olmasına bilhassa özen gösterilmiş. Ne de olsa, tiyatronun oyuncuları da vakitlerinin çoğunu burada geçirecek, yorgunluktan arınılacak, belki yepyeni fikirler doğacak, havada ilham perileri uçuşacak... Kafe bir iç, bir de dış alandan oluşuyor. İçeride bir kütüphane ve onun raflarında da büyüklere yönelik çizgiromanlar mevcut. Mekânın duvarları da, yine çizgi roman kareleriyle hareketlendirilmiş. Kütüphanenin yanında kaliteli bir müzik sistemi, onun da bitişiğinde bir TV ekranı ve Playstation konsolu var. Dileyen müşteri Playstation oynayabiliyor, kulaklığını takıp film seyredebiliyor. İçerisi bir ev, dışarısıysa o evin balkonu gibi... Sadelik, ahşabın sıcaklığı, iç açıcı, dinlendirici tonlar hakim dekorasyona. Yeşilliklerle çevrili olduğu için yolla bağlantısı kesilmiş. İsteyen masada oturuyor, isteyen rahat koltukları tercih ediyor.

 

Popup’ın mutfağında, aşçılık eğitimini ABD’de almış, gencecik bir şef çalışıyor. Tam anlamıyla Amerikan usulü hamburger yemek isteyenlere, mönüdeki 250 gr. köfte, cheddar ve mantarla yapılan hamburger tavsiye ediyoruz. Mekânın en beğenilen ürünlerinden etli sandviç gerçekten farklı ve çok lezzetli. Soğanla sotelenmiş antrikot dilimleriyle hazırlanıp, özel bir sandviç ekmeğinin içine konan iç malzemede renkli biberler ve eritilmiş provolone peyniri de var. Kullanılan antrikotun sırrı üç gün boyunca marine edilmesinde... Şarap menüsü az, ama özenle seçilmiş çeşitlerden oluşuyor. Ağırlıklı olarak Vinkara ve Kavaklıdere marka şaraplarla, yabancı şaraplar bulunuyor. Kadeh şarap çeşidi de sınırlı değil, fiyatlarıysa 10 ile 18 TL arasında değişiyor. İçki menüsünde bira, votka, viski ve kokteyl gibi her çeşide yer var.

 

Öğle ve akşam yemekleriyle sınırlamamak gerekiyor lezzet yelpazesini. Popup, güzel ve uygun fiyatlı bir kahvaltının temiz, nezih ve havadar bir ortamda yapılabileceği adresler arasına da not edilmeli. İki kişiyi rahatlıkla doyurabilecek kahvaltı tabağında dört çeşit Ezine peyniri, yeşil-siyah Küçükkuyu zeytini, Bolu’dan getirtilen ve tadından da anlaşıldığı üzere köy ürünü olan yumurta, ev reçeli çeşitleri ve tahin-pekmez bulunuyor. Kahvaltı, yine Bolu yapımı patatesli ekmek ve çavdar ekmeğiyle geliyor masaya. Kahvaltı alternatifleri arasında tostlar da var: Beyaz peynir, domates ve fesleğenli Akdeniz tostu ile dilli tost sabah ve ikindi saatlerinin favorilerinden. Çayının yanına ille de tatlı isteyenlere hamur oranı az, meyve oranı çok, ekşimsi bir elma turtası çeşidi olan apple crumble kesinlikle tavsiye edilir. 

Menüden
Kahvaltı tabağı 20 TL
Akdeniz tostu 8 TL
Etli sandviç 17 TL
Hamburger 20 TL
Elmalı crumble (dondurmalı) 14 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: G-Mall giriş katı
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazartesi 12.00-22.00, salı-cumartesi 10.00-01.00, pazar 10.00-22.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler