Propaganda

Restoranlar İstiklal Caddesi
propaganda

Time Out diyor ki

Cıvıl cıvıl, insan canlısı sahibesi Indhira Taşpınar’ı Kuruçeşme’deki El Beso’dan tanıyor olmanız muhtemel. Yeni mekânında ahşap ile demir ve çelik detayları bir araya getiren tasarım, buraya endüstriyel ama bir o kadar da şık bir hava katıyor. Gündüz kırmızı kadife bir perdeyle kapatılan DJ kabini ve önündeki dans pisti, gecenin ilerleyen saatlerinde misafirleri kabul ederek mekânın alanını neredeyse ikiye katlıyor. Açıldığı ilk günden itibaren Murat Tokuz, U.F.U.K ve DJ Yakuza gibi iddialı yerli DJ’ler ile Peter Kruder gibi uluslararası arenada nam salmış isimleri bir araya getiriyor (kimi geceler Taşpınar’ı da kabinde bulabilirsiniz). Propaganda’nın müzik direktörü ise DJ Uğur, nam-ı diğer Low Earth.

Alt katta daha bir “lounge” havası hâkimken üst kat, oturmalı akşam yemekleri için tercih ediliyor. İspanyol mimar David Garcia’nın iç tasarımından sorumlu olduğu mekânın duvarlarında, “Propaganda” ismine yakışır bir şekilde sokak fotoğrafçısı Goyo Valmorisco’nun elinden çıkmış büyük boy rengârenk eserler buradaki kalıcı koleksiyonu oluşturuyor. Üst kattaki bir duvar ise her ay değişecek süreli sergiler için özel olarak ayırılmış.

 

Propaganda’nın belki de en hayran kaldığımız özelliklerinden biri, menüsü. Bir gazeteyi andıran menüde sadece sunulan lezzetler ve fiyatları değil, aynı zamanda burada yapılacak performansların bir takvimi yer alıyor. Dilerseniz alıp yanınızda götürebileceğiniz bu menünün ilerleyen aylarda bazı özel haberlerle daha da zenginleştirileceğini vurguluyor Taşpınar.
 

Dünya mutfağından örnekler sunan mekânda alkolün yeri elbette büyük. “Cennetten bir yudum” diye tabir edilen, oldukça hafif ve “girly” bir içki olan Vanilla Sky’ınızla (25 TL)Smirnoff North, Malibu, vanilya ve votkanın tadına doyarken siz siz olun, yemeği es geçmeyin. Başlangıçlardan tatlı-acı sosla sunulan kadayıfa sarılı karides (23 TL), mutlaka tadılması gereken, dört dörtlük bir lezzet. Ardından denediğimiz Propaganda Beef Roll (36 TL) ise ıspanak, gravyer peyniri ve patlıcanın eşlikçisi havuç-kereviz püresiyle birlikte ilkine göre daha karmaşık bir lezzet. Etin zor kesimi bizden düşük not alıyor, ancak sıra tatlıya geldiğinde yeniden gözümüze giriveriyor Propaganda. Bol kaymaklı ayva tatlısının (14 TL) nar suyunda pişirildiğinden olsa gerek, hafif ekşi, kaymağa çok yakışan bir tadı var. Finali ise Taşpınar’ın yapılışını öğrenmek için Calabria, İtalya’ya gittiği gelato ile yapıyoruz. Vanilya ve karameli buluşturan Blue Sky’ın iç gıcıklayıcı mavi rengi sizi korkutmasın; bu karşı konulamaz tatlıdan bir kaşık aldığınız andan itibaren bağımlısı olacaksınız.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: İstiklal Caddesi Suriye Pasajı 166/10
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar hariç her gün 12.00-04.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Best selling Time Out Offers