Quattro Kafe

Restoranlar Etiler
Quattro Kafe

Time Out diyor ki

Dört kişinin ortak emeği olan Quattro Kafe, Haziran ayında açıldı. Tamer Karadeniz, Gürbüz Kantek, Figen ve Ömer Erduran  farklı meslek dallarında profesyonel yaşamlarını sürdürürken oturdukları semtte, kendilerinin de eksikliğini duyduğu bu mekânı yaratmaya karar vermişler. İtalyanca’da dört anlamına gelen Quattro, Etiler’in çok bilinen Yıldız Çiçeği Sokağı’nda. Dört ortak, yol üzerinde değil gözlerden ve kalabalıktan biraz olsun uzakta yer almak istemişler. Günün her saati ortam sakin. Yıllar önce Trompet Cafe ve son yıllarda da kahvehane olan mekân, beş aylık bir çalışma sonucu şimdiki halini almış. Ev rahatlığında, çok amaçlı bir yer Quattro. Çayınızı veya kahvenizi yudumlayabilir, ister bir kadeh şarap eşliğinde yemeğinizi yiyebilir ya da rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Mekânın iç kısmına şık bir dekorasyon hakim. Camın önüne yerleştirilen uzun masa ve üzerindeki ahşap detaylı abajur mekânın en dikkat çeken iki objesi.Duvar kağıtları ise Ömer Erduran imzalı.Kapalı ve açık kısmıyla toplam 60 kişi kapasiteli.Kış günlerinde bu bahçeden uzak kalacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Çünkü Tamer Karadeniz, bu bahçenin kışın şehrin en sıcak noktası olacağı konusunda ise iddialı.

Güne kahvaltıyla başlayan Quattro’nun menüsünde alternatif çok. Özellikle hafta sonları kahvaltıları için tercih edeni çok mekânın. Kahvaltı tabağında Alaçatı loru, ev yapımı reçeller, yumurta ve omlet çeşitleri yer alıyor. Makarna, salata ve sandviç çeşitleri ise özenle hazırlanmış. Salatalar arasında bulunan Tommiks salata, ton balığıyla yapılan bir çeşit. Pannini ekmek, dilimlenmiş bonfile, karamelize soğan ve rokayla hazırlanan F sandviç ise buraya özel tatlar arasında. Sandviçlerde kullanılan ekmekler de yine kafe bünyesinde yapılıyor. Menüde, 12 yıl boyunca Suadiye-Remzi Kitapevi’nin kafesini işleten Figen Erduran’ın da parmağı var. Yağ ve un kullanmadan hazırlanan içi bol meyveli Budapeşt tatlısı, Erduran’ın elinin değdiği servislerden biri. Hamburger ve et yemekleri de dikkat çekici. Kahve çeşitlerinde kullandıkları marka Segafredo, ancak kahveler harmanlanarak farklı tatlar bir araya getiriliyor. Quattro’nun müşteri kitlesi semt sakinleri ve ne yediğine dikkat edenlerden oluşuyor. 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Nispetiye Caddesi, Yıldız Çiçeği Sokak 3/1
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 10.00-23.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler