Que Tal

Restoranlar Beyoğlu
Que Tal

Time Out diyor ki

İki ortak Ayça ve Burcu, kendi alışkanlıkları doğrultusunda yaratmış Que Tal’i. İkilinin tapas merakı, masa donansın her şeyden az az yiyelim, içelim bir yandan sohbet edelim tarzındaki sofra adabı, Burcu’nun İspanya’yı yakın takibi ve aslında en önemlisi enerjileri bu mekânı var eden. Seyahatlerinde gittikleri tapasçılarda edindikleri tecrübe de cabası.

Mekânın kendisinin de tüm buna katkısı büyük. 1800lü yıllarda inşa edilen apartmanın giriş katındaki duvarların sıvası altından çıkan tuğla duvarın bir cephesinde uzun soluklu keyfine varabileceğiniz bar, diğer tarafta eskitilmiş aynaların altında bulunan ufak masalar yer alıyor. İki zevkli ortağın az, öz tasarlanmış mekâna kırmızı ve beyaz ile dokunuşu cuk olmuş.

Menüde deniz mahsüllü, etli ve sebzeli birçok lezzet var. Çorba, börek, mini köfte, asma yaprağında sardalya ya da çerkes tavuğu, humus gibi klasik Türk mezeleri...Sınırlamak çok da doğru olmaz çünkü şimdilik planlanmış bir menüsü yok Que Tal’in. Önümüzdeki günlerde vazgeçilmezlerin sıralanacağı bir menü hazır olacak. Bir yandan ise panosunda günlük yemekler olmaya devam edecek. Birkaç tadımlığı aynı serviste almak için sıcak ve soğuk tapas tabaklarına da takılabilirsiniz. Porsiyonlar has tapasçılara biraz büyük görünebilir ama kesinlikle bu birden çok yemeğin tadına bakamayacağınız ölçüde bir tokluk hissi yaratacak cinsten değil. Hatta tadına doymak bilmedikçe hoşunuza bile gidebilir.

Fırında pişirilen pancarlı humus; Mısır baharatı dukka ve sarımsak ile hazırlanan nefis spesiyal Que Tal, ‘bugüne kadar neden hiç aklımıza gelmedi’ dedirten müthiş lezzet çıtır nohut favorilerimizden sadece birkaçı. Tapasın vazgeçilmezi sangria’yı hem beyazı hem de kırmızısıyla bulmanız mümkün. Que Tal’in sangriası çok tatlı, yoğun değil; sade. İçimi başa bela olacak kadar rahat. Mutlaka tadına bakın. Sangria dışında barın özel kokteyllerine de bir gidişinizde şans verin. İş çıkışı silkinip kendine gelmek için Que Tal’in barında zencefil, taze sıkılmış elma suyu ve nane ile hazırlanan Que Tal martini iyi gider.

Mekânın kapıları doğumgünleri, eventler ve özel davetler için de açık. Geçtiğimiz ay bir cumartesi günü Fashion@Eye’ın vintage güneş gözlükleri ve gözlük çerçevelerinin satışı oldu. Asmalımescit’in curcunasından sıyrılma peşindeyseniz ilk fırsatta yüzünüzü Tünel’in yanından Şişhane’ye inen yokuşa çevirin.

Bunu söylemek için çok mu erken bilemiyoruz ama bize sorarsanız Que Tal daha iyisi gelene kadar şehrin en iyi tapasçısı. Gidip kendiniz değerlendirin.

Menüden
Que Tal 5 TL
Çıtır nohut 4 TL
Balık lokması 7 TL
Asma yaprağında sardalya 7 TL
Que Tal martini 20 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: İlk Belediye Caddesi 5A
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Hafta içi 12.00-00.30, hafta sonu 12.00-02.30 arasında açık.