Ranchero

Restoranlar Teşvikiye
Ranchero
1/2
Ranchero
2/2

Time Out diyor ki

Avrupalılara tanıtalım mekânı. Meksika yerlisi anlamına gelen Ranchero’nun şehirde ‘bizden daha Meksikalı bir Meksika restaurantı ancak Meksika’da olabilir’ gibi bir iddiası var. Bu lafı boş sanmayın. Mekânın işletmecilerinden Rıza Tanyeri’nin eşi Patricia Gonzales, oğulları ve aynı zamanda işletmecilerinden bir diğeri Fatih Tanyeri’nin de eşi Meksikalı.

Mekânın mutfak şefi Patricia Gonzales, mutfak danışmanları ise ailenin Meksika’da yaşayan ve restoran işleten akrabaları Terese Gonzalez ile Alejandro Calderon Remirez. Baştan aşağı Meksikalı bir mekân olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sırf bununla da sınırlı değil; dekorasyondan tutun, mutfak personelinin eğitimine kadar Ranchero gerçek Meksika kimliğini her ayrıntıda bulmak mümkün.

Menü de esaslı bir Meksikalı. Ara ara mutfak danışmanları İstanbul’a gelerek Meksika’dan yeni lezzetleri Ranchero’ya adapte ediyor. Mutfağın vazgeçilmezi tortilla ekmekleri ve totopos (nachos) Meksika’dan getirilen tortilla makinasından taze ve günlük çıkıyor. Meksika’nın yerel lezzetlerini menüde tüm kalemlerde-çorba, salata, aperatif, spesiyal, vejetaryen, tatlı ve içecekler- bulmak mümkün. Meksika mutfağına hakimseniz  bu yemekleri Ranchero’da bir de Ranchero’nun özel sosuyla tatmanızı öneririz.

Reasürans’ta açılan şube sadece Avrupa yakası için yeni bir keşif değil. Suadiye Ranchero’nun klasikleşen menüsüne Nişantaşı için özel olarak salata çeşitleri eklendi, şarap kavı genişletildi. Suadiye Ranchero müdavimlerine duyrulur: Menüdeki yenilikleri merak ediyorsanız Reasürans’a gelmeniz şart, Anadolu’ya geçişi biraz zaman alacak.

Yeni lezzetlerden kısaca bahsedelim. Salatalarda; Ensalada Con Atun, ensalada con salmon; ensalada Santa Fe; ve ensalada de camorones; şehrin en Meksikalı salataları arasında. Etli ve tavuklu nachos supremo; alitas de pollo ve jalapeno peppers menünün yeni aperatifleri. Menünün en yeni Ranchero spesiyali ise torre de pollo con espinacas. Ranchero’nun hem sunumu hem de tadıyla müdavim toplayan spesiyallerinden Meksika’dan getirilen taşta pişirilen molcajete ve boğa figürlü tabakta servis edilen tampiquena ve taco burger de mekâna ilk defa adım atacaklar için önerilerimiz arasında.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Maçka Caddesi 35-A Reasürans Çarşısı 53
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00-00.00 arasında açık.