Restart

Restoranlar Asmalımescit
Restart

Time Out diyor ki

Asmalımescit’te gece hayatına vurulan sektenin etkileri hâlâ hissediledursun, birkaç cesur girişimci semtinden vazgeçmeden buraları yeniden hareketlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bunlardan biri de Babylon ve Babylon Lounge’dan tanıdığımız barmen Birol Öksüz (geçen sene Babylon Lounge’un Time Out İstanbul/Gusta Yeme&İçme Ödülleri’nde ‘En İyi Bar’ kategorisinde birinci olmasında en büyük katkısı olan kişi de diyebiliriz). Daha genç müzikler ve yeni DJ’leri İstanbullularla buluşturmak üzere açtığı yeni evi Restart, Şehbender’in başında, kısa süreli olarak Catch ismiyle tanınan mekânda hizmet veriyor.
 

Kasım ortasında açılışı yapılan iki katlı mekân, alt katta pub, üst katta ise daha ziyade bir club olarak hizmet veriyor. Bizim ziyaretimizde Öksüz ve ortaklarını ’90lı yılların çizgi filmlerinin gösterildiği televizyonu izlerken, adeta bir ev ortamında takılırken yakaladık. Çok kalabalık olmayan gecelerde Restart’ın barına konuşlanıp kendileriyle laflamak için tercihimiz kesinlikle alt kattan yana.

Restart’ta biralar 10-15 TL, kokteyller ise 22-25 TL arasında sunuluyor. Votkadan epey nasibini almış olan Kısmet, kış aylarında meyve dopingi yapmak için birebir: Greyfurt, limon, misket limonu, frambuaz ve çileklerin yanı sıra ananas suyu, yaban mersini suyu ve biraz da şeker katılıyor içine. Shot denemek isteyenler içinse tavsiyemiz Restart’ın Beyoğlu shot’larından (8 TL) şaşmamaları. Her semtin karakterine uygun düşünülmüş bu iksirler; örneğin Asmalı’da bolca üzüm, Cihangir’de organik meyveler, Taksim’de ise sert bir içki tadı geliyor ağzınıza.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, Şehbender Sokak 4
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar-pazartesi hariç her gün 18.00-04.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler