Restaurant 24

Restoranlar Galata
1/6
2/6
3/6
4/6
5/6
6/6

Time Out diyor ki

Friendly warning! We're working hard to be accurate. But these are unusual times, so please check that venues remain open.

Galata Georges Hotel’in terasında açılan Restaurant 24, 360 derece panoramik İstanbul manzarası ve geleneksel Türk mutfağını modern dokunuşlarla harmanlayan özel lezzetleriyle sizi eşsiz bir gastronomik yolculuğa çıkarıyor.

Galata’nın bohem havasını zamansız ihtişamı ve modern tasarımıyla yansıtan otelin güneşli terası, kahvaltıdan özel akşam yemeklerine benzersiz lezzet deneyimi yaşayabileceğiniz veya gün batımına karşı içkinizi yudumlayıp ruhunu dinlendirebileceğiniz bir ortam sunuyor.

Lokanta 1741’in de şefliğini üstlenen Durukan Özgen imzası taşıyan menü, Osmanlı’ya uzanan geleneksel Türk lezzetlerinin modern dokunuşlarla sıradışı bir gastronomi deneyimine dönüştürüyor. Her bir yemek tamamen lokal ve mevsimine özgü malzemelerin özenli seçimi ve şef Durukan Özgen ve ekibinin geleneksel lezzetleri farklı tekniklerle yorumlanmasıyla sunuluyor.

Şefin imza yemeklerinden Kereviz & Pancar Glaze & Keçi Peyniri, Kuzu İncik Çayırlı ve Keşkek, Çöven Köpüğü Helvası ile sunulan Safranlı Zerde, tadı sizi Doğu sofralarına götürecek Açık İçli Köfte gibi, her bir içeriğini dengeleyen farklı sunumuyla misafirlere bambaşka bir deneyim sunuyor. Keşkek, beğendi, sütlaç gibi kültür mirası milli yemeklerimiz de geçmişe sahip çıkarken damağınızda yeni keşiflere yer açıyor.

Zengin kahvaltı menüsü ise hem Türkiye’nin her köşesinden hem de dünya mutfağından seçenekleri fine-dining kültüründe harmanlayarak günün en önemli öğününü unutulmaz bir ritüele dönüştürüyor.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Georges Hotel, Serdar-ı Ekrem Sokak No: 24, Beyoğlu
İstanbul
34425
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler