Rose Marine

Restoranlar Tophane
Rose Marine

Time Out diyor ki

Cihangir’de Olivia’nın eski yerine tipik bir Fransız mekânı açıldı. Adı Rose Marine. Cihangir mekânlarından dekorasyonu, müziği ve dopdolu menüsüyle oldukça farklı. Rose Marine’de yemek saatinde canlı performanslar ve yemekten sonra 04.00’e kadar DJ performanları gerçekleşiyor. Daha çok yabancılardan ilgi gören mekânda Noel yemekleri, Halloween ve diğer özel günler için etkinlikler düzenleniyor.

Mekân aynı zamanda kışın kış bahçesi olarak kullanılabilen Cihangir’in en büyük ve en güzel saklı bahçelerinden birine sahip. Duvar kağıtları, çiçekli berjerleri ile dekorasyonu ve iç mimari uygulaması özgün ve Cihangir’in bohem, salaş duruşundan uzak bir mekân. Genel olarak romantik bir hava hakim. Gün içinde ise mekân çok daha sakin. Bu durumu avantaja çevirenler de yok değil. Özellikle bahçesinde ve üst katında kitabınızı, laptop’ınızı kapıp tüm bir günü huzur içeride geçirebiliyorsunuz.

Menü Cihangir’in favori öğünü kahvaltıyla sınırlı değil. Günün her saatine uygun bir seçenek bulabileceğiniz menüsü kabarık. 140’a yakın seçenek var. Genelde bu kadar kalabalık menülere sıcak bakmasak da mutfak ekibi ve mutfak kaptanı Hüseyin Kurt tüm endişeleri kafamızdan sildi gitti. Hüseyin Kurt’un ödüllü yemekleri, vejetaryen ve acılı yemekler yönünden her başlıkta seçenek çok. Kahvaltı servisi serpme ya da seçme tabaklarla sınırlı değil. Ayvalık zeytini, Kars gravyeri, Marmaris'ten gelen çam balı ile kaymak, yumurta çeşitleri, ev yapımı granola, meyveli yoğurt, pancake, ev yapımı reçeller, eggs benedict ve daha birçok seçenek var. Her birini ayrı ayrı ister iki kişilik, ister tek kişilik söyleyebiliyorsunuz. Menüde kahvaltı dışında kendi yaptıkları ekmeklerle servis ettikleri sandviç ve tost çeşitleri, wrap, yufkaya sarılı biberli karidesten tutun Çerkez mantısına zengin atıştırmalıklar, klasiklerin dışında orjinal salatalar, ev yapımı makarna, noodle ve risottolar, küçük ve büyük olarak alabileceğiniz pizza çeşitleri mevcut. Burger konusunda da oldukça iddialılar. Rose Marine burger, cheeseburger ve falafelburger menüde bulabileceğiniz burger çeşitleri. Özellikle Rose Marine burger tavsiyemiz. Ana yemeklerde ise Jägermeister marineli dana bonfile, New York steak, damla sakızlı levrek buğulama, zeytinli piliç but, rakılı karides güveç gibi nefis yemekler var. Ana yemeklerin yanında alabileceğiniz garnitürler de ana yemekler kadar orijinal. Sebzeli yabani pirinç pilavı, hardallı patates salatası, cheddar peynirli brokoli garnitürlerden birkaçı. Tatlılarda da tüm diğer menü başlıkları gibi çeşit bol. Tavsiyemiz tahinli profiterol, mini sıcak çikolatalı kek ve mini cheesecake’i buluşturan tatlı son varyasyonu tabağı. Fiyatı 14 TL.

Rose Marine’in bizi fena tavladığı nokta ise şarapları. 140 şişelik kavın 40 şişesini şişe açtırma mecburiyeti olmadan kadehte alabiliyorsunuz.

Menüden
Eggs Florentine 12 TL
Közlenmiş patlıcanlı zeytin çorbası 9 TL
Rose Marine burger 19 TL
Damla sakızlı levrek buğlama 29 TL
Tatlı son varyasyon 14 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Kılıç Ali Paşa Mahallesi Akarsu Caddesi 27
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 09.00-02.00 arasında açık.