Rotisserie Noir

Restoranlar Kadıköy
Rotisserie Noir

Time Out diyor ki

İpucu mekânın adında gizli. ‘Rotisserie’ Fransız mutfağına özel bir et çevirme tekniği. Mekânda lokum, şaşlık, dana ve kuzu pirzola, antrikot, tavuk, özel yapım sosis gibi ürünler özel bir makinede pişiriliyor. Siz etlerinizi seçiyorsunuz, sonra bu etler özel aparatlarla el yapımı rotisserie makinesine asılarak pişiriliyor. Bugün Rotisserie, hem bu tekniğin hem de bu teknikle et pişirip servis eden lokantaların genel adı. 

 

Rotisserie Noir’da etlerin pişme sürecini birebir izleyebiliyorsunuz. Aynı makineye asılan büyük bakır kazanda da sıcak şarap hazırlanıyor. Rotisserie yönteminin en önemli özelliği makinenin içindeki volkanik taşlar sayesinde ısıyı etin her yerine eşit olarak dağıtabilmesi. Böylece etlerin dışı mühürlenip güzelce pişerken içi sulu kalıyor. Ayrıca direk ateşle temas olmadığından sağlıklı bir pişirme yöntemi rotisserie. Bu yöntemle sadece etler değil, menünün tatlı başlığı altında sunulan muzlar, ananaslar da pişiriliyor. 

 

Etin yanında servis edilen garnitürler de sağlıklı olmaları niyetiyle sebze ağırlıklı seçilmiş. Rotisserie Noir menüsünde hiç kızartma yok. Ek lezzetlerden tatlı patates, irmikli patates, kremalı ıspanak, fırında sebze, fırında makarna, sıcak başlangıçlardan ise dip soslu kereviz, Akdeniz yeşillikli salatalar etin yanına tüketilebilecek diğer menü kalemleri. Rotisserie Noir’a hafta sonu yolu düşenler Fransızların meşhur soğan çorbasını da deneyebilirler. Hazır yaz ayları yaklaşmışken Rotisserie Noir menüsünün Martini’lerini de deneyin deriz. Tüm bunların arkasında Cordon Blue mezunu Fransız şef Richard Madzar’ın öncülüğünde bir ekip var.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Bağdat Caddesi 460
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00’den itibaren açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler