Safi Meyhane

Restoranlar Şişhane
Safi Meyhane

Time Out diyor ki

Turizm Araştırmacıları Derneği’nin başını çektiği, Yeni Rakı’nın sponsorluğunda hayata geçirilmiş bir proje aslında Safi Meyhane. Kültürümüzde oldukça önemli bir yeri olan meyhane adabının yaşatılması ve korunması açısından kayda değer özelliklere sahip bir mekân aynı zamanda. Şişhane’de bir zamanlar Public, ardından Spoil’in eski yerini mesken edindi kendine. Mekânın yaratıcısı sektörde 12 yıl boyunca işletmecilik tecrübesi olan Ersel Şen. Şen’e Port Sedef’ten ya da Spoil’den de aşina olabilirsiniz.
 

Yüksek tavanlı mavi-beyaz dekorasyonu, eski 45’liklerden oluşan, dozunda ve son derece geniş repertuvarı ile ambiyansı, projenin çıkış noktası olan modern meyhane kavramıyla örtüşüyor. “Karaköy Meyhanesi’nden farkı ne?” diye soracak olursanız, lokasyonu ve fiyatları diyebiliriz. Ayrıca yenilikçi ve teknolojik değişimlere ayak uyduran bir yer olduğunu da eklemekte fayda var. Dört dilde hazırlanmış menüleri iPad ile geliyor masaya. Servis elemanlarını menünün kılavuz rehberi olarak zapt etmek de eskide kalıyor bu sayede. Menü  hakkında detaylı bilgiyi, görselleriyle birlikte iPad üzerinden inceleyebiliyorsunuz.
 


 

Safi Meyhane’nin menüsünü hazırlayan Eyüp Kemal Sevinç ise, yalnızca Safi Meyhane’de tadabileceğiniz birkaç farklı seçeneğe imza atmış. Rakılı dondurma, çöp şişte mantı bunlardan bazıları. Patlıcana sarılı cevizli tulum Safi’nin kısa zamanda kazandığı müdavim kitlesinin menüdeki favorilerinden biri. Aynı kitle  geceyi tahinli sufle ritüeliyle tamamlıyor. Hafta içi iş çıkışı arkadaşlarınızla rakı sofrasına Safi’de kurulmak isterseniz mevsime uygun salata, sürekli yenilenen dokuz meze çeşidi, üç ara sıcak, et veya balık seçenekli ana yemek ve tatlıdan oluşan set menü (limitsiz Yeni Rakı, şarap ve bira dahil) size kişi başı 70 TL’ye mal oluyor. Hafta sonları ise aynı menünün fiyatı 80 TL. Müşteriler arasındaki iletişimi artırmak ve gerçek meyhane adabını yaşatmak adına tüm yemekler ortaya servis ediliyor. Böylelikle sürekli etrafınızda, masanıza uzanan ve muhabbetinizi bölen garsonlara da maruz kalmıyorsunuz. Mezeler arasında eve götürmek istedikleriniz olduğunda da, seçtiğiniz servisler sizin için bir güzel hazırlanıp paketleniyor.

Şişhane sokaklarına arabayla süzülürken gerilmenize de gerek yok. Mekânda ücretsiz vale servisi var, otopark ücreti ise size ait.  

 

MENÜDEN

Zeytinyağlı ve portakallı ayva  8 TL

Çöp şişte mantı 12 TL

Safi balık böreği14 TL

Dana yanağı 29 TL

Rakılı dondurma 8 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Meşrutiyet Caddesi 84
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00-02.00 arasında açık. Mutfak 23.00’te kapanıyor.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler