Seasons Restaurant

Restoranlar Fatih
Seasons

Time Out diyor ki

Travel+Leisure dergisi 2012 okuyucu anketinde “Avrupa’nın En İyi Küçük Şehir Oteli” seçilen Four Seasons Sultanahmet’in restoranı Seasons’da, kahvaltı ile öğle ve akşam yemekleri sunuluyor. Özel mimarisinden dolayı otelin avlusunda ferah bir kış bahçesini andıran Seasons Restaurant, Osmanlı dönemi tarzında dekorasyonu ile misafirlerine keyifli bir atmosfer sağlıyor. Şehrin en etkileyici tarihi anıtlarına yürüme mesafesinde olan Four Seasons Hotel Sultanahmet’in restoranı Seasons’da, Executive Şef Savaş Aydemir’in hazırladığı menü servis ediliyor. Türk mutfağının öne çıkan lezzetlerini kendi yorumuyla sunan Şef Savaş Aydemir, sezonluk malzemeler kullandığı menüsünü yılda 4 kez yeniliyor. Menüde yer alan her seçeneğin garnitürleri üzerinde de en az yemeğin kendisi kadar düşünen Şef Aydemir, misafirlerine gastronomik bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

 

Kimyonlu havuç ve özel olarak hazırlanan “ayva toğrağı” ile servis edilen ballı ve hardallı kuzu kaburgası ve kuzu sırtı ile menünün beğenilen seçeneklerinden dana etli Talaş Böreği mutlaka tadılması gereken lezzetlerden. 8 Saat pişirilmiş kemiksiz kuzu incik ise Executive Şef Savaş Aydemir’in özel tarifi ve menünün vazgeçilmezlerinden bir tanesi.

Pazar Brunch’ına ev sahipliği yapan Seasons Restaurant’ta her Pazar saat 11.30’dan  itibaren şehir stresinden uzak, Four Seasons servis anlayışıyla unutulmayacak bir gün yaşanabilir. Dünya mutfağından özel olarak hazırlanan farklı tatlar, Uzakdoğu’nun gizemini taşıyan birbirinden leziz sushiler ve Türk mutfağının vazgeçilmezleri her hafta Seasons Restaurant’ta tadılabilir. Yaz ve bahar aylarında avlusu ile misafirlerine eşsiz bir atmosfer sunan Seasons’da, bahçe terası ile birlikte toplam 102 misafir ağırlanabiliyor.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Four Seasons Hotel Tevkifhane Sokak 1
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 06.30-11.00 (Pazar günleri 07.00-11.00), 12.00-15.00 ve 19.00-23.00 arasında açık. Kredi kartları geçerli.