Social Cihangir

Restoranlar Cihangir
social cihangir

Time Out diyor ki

Geçen senenin son aylarında açılan Social’ın yer aldığı bina tarihi eser konumunda. Yaklaşık 120 yıllık binanın restore edilip Social haline gelmesi için altı ay gerekmiş. Farklı mimarisi, binanın orijinal halinden kalma taş duvarları, şarap mahzenine dönüştürülen yer altı sarnıcı, sizi saran ve içinizi ısıtan bir mekân. Göze görünenden daha fazlası var onda. Labirent gibi bina içerisinde her gittiğiniz bölümde farklı bir ortamla karşılaşıyorsunuz. Koridordan geçince bara, küçük bir oturma alanına, devam edince şarap odasına ve en sonunda da geniş ve güzel bahçesine ulaşıyorsunuz. Adeta o günkü ruh halinize göre istediğiniz yerde oturmanız için hazırlanmış gibi.

Geniş bir menüsü olan Social’da fiyatlar da Cihangir standartlarına göre el yakmayan cinsten. Ekmeklerini kendileri yapıyorlar ve başarılı bir pizza ustaları var. Vejetaryen seçeneklerin de olduğu menüde başlangıçlar, burgerler, salatalar, makarnalar 15-22 TL arası değişiyor. Ana yemekler 25-40TL aralığında, tatlılarsa ortalama 7 TL civarında. Meksika soslu tavuk (17 TL) ve çökertme kebabı (28 TL) denemeniz gerekenler arasında. Çökertme kebabı biraz tuzlu gelse da doyurucuydu.

Farklı etkinliklere ev sahipliği yapan mekânın bir misyonu da İstanbul’da yaşayan yabancılara buluşma alanı sağlamak. Misal, her salı 20.30-02.00 arası Greek Gathering etkinliği düzenleniyor. Yeni yılla birlikte her cuma ve cumartesi bahçe bölümünde DJ eşliğinde eğlenceli partiler düzenlemeyi ve Ocak ayında her cumartesi, Erasmus Night yapmayı planlıyorlar.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Sıraselviler Caddesi Gravier Apartmanı 72
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler