Sugar&Spice

Restoranlar İstiklal Caddesi
Sugar&Spice

Time Out diyor ki

 

Yillardir Sugar Cafe olarak hizmet veren mekân yakin zamanda büyük bir degisimden geçti. Alti hafta süreyle kapali kalan ve bu süre zarfinda da büyüyen ve yenilenen Sugar Cafe, Nisan ayinin ortasindan beri artik Sugar&Spice adiyla yola devam ediyor. Sugar, mekânin kafe/bar tarafini, Spice ise bistro/yemek tarafini simgeliyor. Yeni ismiyle Sugar&Spice bir yandan eski kimligini koruyor, bir yandan da daha geniSbir kitleye açilacaginin sinyallerini veriyor.

 

Beyoglu’nun sokaklarindan masalarin kaldirilmasiyla Sugar da püfür püfür esen avlusundaki masalarini kaybetmiS, zaten küçük olan tek katlik alana rahat rahat kimse sigamaz olmuS. Yapilan yenilemelerle artik mekân çok daha geniSbir kapasiteye sahip. Oturarak 40, ayakta 80 kiSiye kadar alan Sugar&Spice, hava güzelse neredeyse kendine ait sokaginda yüzlerce kiSiyi agirlayabiliyor. Mekân sadece genislemekle de kalmamis, çok daha alimli hale gelmis. Üstteki kullanilmayan kata islev kazandirilmis; masalar ve oturma gruplariyla hem yemek hem de oturma salonu haline getirilmis. Bar konseptine uyacak sekilde tasarlanan alt kattaki oturma gruplari az yer kapliyor, bu sayede alan büyümüs.

 

Gidenler zaten biliyor ama biz henüz gitmemiSolanlar için söyleyelim: Sugar&Spice’in kendine özel bir çikmaz sokagi ve sokak avlusu var. Bu da orayi, gürültüden uzak, kuytuda, özel bir yer haline getiriyor. Sadece size aitmis, sizin için kapatilmisgibi... Sokaktan masalar kaldirilmisolsa da disarida olmanin formülünü bulmuslar. Alt katin iç tasarimini mekânin sokakla ve avluyla bütünlesmesini saglayacak sekilde yapmislar. Tüm kapilar ardina kadar açiliyor, böylece içerisiyle disarisi arasindaki sinir ortadan kalkiyor. Masa-sandalye yasagi kalkana kadar avlunun kenarinda kendilerine ait iki-üç masalik açik hava bölümleri var. Zaten artik hemen herkes, mevsim yaz olunca, ellerine içkilerini alip ayakta takilmayi tercih ediyor

 

Mekânin gay ve straight kariSik bir müsteri profilleri var. Müzikler de ayni kalitede. Nadiren duyabileceginiz birkaç Türkçe parça disinda genellikle yabanci çaliyorlar. Saate göre lounge da geliyor kulaginiza. Bir klasik olan Eurovision ve barkovizyon gösterimleri de devam edecek. Bu kez sadece bahçede degil, iç mekândaki iki katta birden... Mekânin, yoluna yeni ortaklariyla devam eden sahibi UlasPekin, yazin sokaklarini ve avlularini kullanabilecekleri partiler düzenleyeceklerini söylüyor. Yani yakinda çok sürprizli konsept partiler gelecek gibi görünüyor.

 

Kafenin hem yiyecek hem de içecek menüsü epey genisartik. Servis de çok daha profesyonel. Gittiginizde, servis elemanlarinin giyim kusamindan hizlarina ve tavirlarina dek bu farki her detayda hemen hissediyorsunuz. Sugar&Spice’ta artik ögle yemegi servisi de var. Yani civarda çalisiyorsaniz, ögle arasinda buraya kaçabilirsiniz. Ögle menüleri 12.00-15.00 arasinda. Sabahlari 10.00-12.00 arasinda kahvalti etme firsati bulabilenler için sicacik çörekleri, pogaçalari ve kahveyle çok iyi gidecek Fransiz usulü croissant’lari var. Ana yemek ve alkolsüz içecek ikilileri de var, hafif geçiStirmek isteyenler için baSlangiç ve salata ikilileri de. “Kolay kolay doymam” diyenleri üçlü seçenekler bekliyor. Menünün geri kalaninda makarnalar, sandviçler, salatalar ve ana yemekler var. Hepsi de bol çeSitli. Bonfileli mantarli tagliatelle’den kremali hardalli tavuga ve karidesli salataya... Menünün bir hoStarafi da her baslik altinda vejetaryenleri de düsünmüsolmalari. Happy hour’a son derece liberal bir bakislari var. Hafta içi tüm gün, hafta sonu da 22.00’ye kadar tüm içeceklerde happy hour uygulamasi var. Votka (Absolut) findik shot’lardan tekila (Olmeca) shot’lara, Bailey’s Comet Shot’tan rakiya, saraptan Bailey’s’e her tür alkollü içkinin yani sira lezzetli kokteylleri de var. Long Island Ice Tea’leri, Mojito’lari ve Tequila Sunrise’lari denenmeli. Ayrica istediginiz kokteyli de istediginiz sekilde hazirlayabiliyorlar. Aksamüstü gelenler için cam bardakta demleme çaylari ve sicak kahveleri; yaz için smoothie çesitleri, Cafe Frappe ve Cafe Bailey’s’leri de var. 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Sakasalim Çıkmazı 3A
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Cuma-Cumartesi 10.00-02.00 arasında, diğer günler 10.00-01.00 arasında açık.