Sushi Me

Restoranlar Caddebostan
Sushi Me

Time Out diyor ki

Caddebostan’da Ben&Jerry’s ile Starbucks arasındaki ufacık bir yerde açıldı Sushi Me, havalar soğuk olsa da masalarıyla sokağa taştı. Mekân ufak olunca dekorasyon da minimal olmak durumunda. Ahşap ağırlıklı sade tasarıma, bambu kamışları, küçük aynalar ve Japon tarzında akla ilk gelen kırmızı siyah ve beyaz renk katıyor. İçeride birkaç küçük masası, ayakta atıştırmalık bir barı var.

“Sushi yiyecek yer mi yok, niye  burada sıkış sıkış oturalım ki?” diye soracaklara işte cevaplar: Öncelikle şunu belirtelim sahipleri illa burası olsun diye sıkıştırmamışlar kendilerini buraya. Amaç sushi’yi sokak yemekleri arasına sokacak bir mekân yaratmak, Fiyatları bu nedenle makul seviyelerde tutmaya çalışmışlar. Set menüleri de var. Mesela ‘Sushi Mono’ ile 20 TL’ye her biri üç adetten, beş çeşit sushi’yi mideye indirip pekâlâ doyabiliyorsunuz.

Sushi’nin çoğunlukla sevilmemesi ve tadını bilmeyenlerin çiğ balık fikri ile konudan tamamen uzaklaşmaları üzerine kafa yormuşlar. Sushi Me Miracles adında ikna edici ve cesaretlendirici spesiyaller hazırlamışlar. Fried sushi konseptiyle çoğu kızartılarak sıcak servis ediliyor, çiğ balık tadını ve kokusunu almanıza imkân yok. Tam da arkadaş ortamında sushi yemiyor diye dışlanıp da sushi yemeye bir yerden başlamak isteyene ve arada bir değişiklik isteyenlere göre. “Herkesin sushi yemesi şart mı, bırakın bize kalsın bu lezzet şöleni” deyip işin içinden çıkmıyoruz elbette. Oldukça nazik ve iyi niyetli buluyoruz menüdeki bu bölümü. Herkese hitap eden alternatifler sunan bu bölüm dışında menüde sushi’cileri şaşırtacak çok da bir şey yok. Sashimi, nigiri, makimono, temaki ve uramaki çeşitleri, lakerda carpaccio, kadayıflı karides gibi başlangıçlar, çorbalar ve noodle’lar var. Serviste büfe mantığından söz etmek yanlış olur. Oldukça özenli ve modern sunumlarla taze ve kaliteli sushi servis ediyorlar. Siparişinize uygun şekilde farklı servis tabakları var. Özel tasarım tabakların çoğunda wasabi ve soya için ayrı gözler var. Bu da mekânın konseptine yakışıyor. ‘Sushi’nin yeni lezzeti karşında, kendini sınırlama’ sloganıyla sushi seveni, sevmeyeni aynı mekânda kaliteli bir şekilde buluşturuyor.

Bu arada bir de müjde verelim: Yaza doğru Bağdat Caddesi’nde take away sushi devri başlayacak. Paleti andıran özel bir paket tasarımı ile Sushi Me sokaklara çiğ balık kokusu yayacak. Alt haznesine baş parmağınızı geçirerek chopstick’leri diğer elinizle kavrayıp bu maceraya sokağın ortasında balıklama atlayabilirsiniz. İddia ediyoruz, söz konusu Bağdat Caddesi’nde gösteriş yürüyüşü olunca, ne âlâ sushi’ciler çıkacak. O zamana kadar paket servise takılabilir ya da yerinde yiyebilirsiniz. Hafta sonları oldukça kalabalık olabiliyor hatırlatalım.

Menüden
Kadayıflı karides 15 TL
California Roll (6 adet) 12 TL
Sake Onion Ring (6 adet) 13 TL
King’s Dragon Roll (4 adet) 18 TL
Sushi Mono 20 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Bağdat Caddesi 311/B
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 12.00-23.00 arasında açık.