Tatlı Köşem

Restoranlar Moda
Tatlı Köşem

Time Out diyor ki

Bugünlerde Moda’nın ara sokaklarında gezerken hoş bir sürprizle karşılaşacaksınız. Hoş olduğu kadar da tatlı... Uzaktan önce, masallardaki pastadan evleri hatırlatan dış görünüşü sizi kendisine davet edecek. Yaklaştıkça küçücük vitrininde yan yana dizilen dilim dilim pastalar... Siz şaşkın bakarken burnunuza da mis gibi kahvenin kokusu çalınacak. Nereden mi bahsediyoruz? Burası, Tatlı Köşem... Sonbaharla beraber tam size ait bir köşe olmayı bekliyor.

Hande Çamer, profesyonel hayatını noktalamaya karar verdikten sonra Feneryolu Pratik Kız Sanat Okulu'nda pastacılık eğitimi alıyor. Bu eğitimin ardından önce butik bir pastanede ardından da bir otelde stajını tamamlıyor. Kendini hazır hissetmesiyle bu kez kendi Tatlı Köşesi’ni yaratıyor. Kız kardeşiyle çıktığı yolda Hande Çamer, her sabah dükkânın üst katına kurduğu tezgâhının başına geçerek o gün canı ne çeşit tatlı istiyorsa hazırlamaya başlıyor. Dükkândan mahalleye yayılan kokular ise kısa zamanda çevredekilerin dikkatini çekiyor. Henüz birkaç haftalık olmasına rağmen müdavimleri çoktan oluşmuş bile...

 

Tatlı Köşem, adından da anlaşılacağı gibi sokağın tam köşesinde yer alıyor. Hem caddeye hem de yan sokağa bakan bir konumu sahip. Uçuk pembe ve mavi, mekânın ana renklerini oluşturuyor. Yaldızlı kartonpiyer ise mekâna romantik bir ışıltı katmış. Beyaz ferforje masa ve sandalyeler, sarkıtlı avizeyle bütünleştirilmiş. Kullanılan çay takımlarından şekerliğe kadar bir bütünlük hakim. Öyle ki, şekerlikler porselen cupcake şeklinde... Dışarıya konan masa ve sandalyeler ise fuşya gibi canlı renklerden seçilmiş. Sokakta oturarak bir fincan kahveyle istediğiniz bir dilim pastayı yemenin keyfi çok başka. Dekorasyon, bir buçuk ayda Hale Dalgın’ın yönetiminde hayat bulmuş. En çok istenen ise dükkâna giren herkesi önce ortamla ardından da lezzetlerle mutlu etmek oluyor.

Tatlı Köşem’de tatlı çeşitleri günlük olarak değişiyor. Pastalar dilim veya porsiyon olarak servis ediliyor. Meyveler mevsime göre seçiliyor. Çilek, üzüm, şeftali şu günlerde en çok tercih edilen meyvelerin başında yer alıyor. Pasta çeşitlerinin yanı sıra cupcake, cheesecake, tart, kiş, kurabiye, diyabetik kurabiye ve muffin seçenekleri de bulunuyor. Pastalardan sonra en çok kurabiye çeşitleri dikkat çekiyor. Yabanmersinli, bademli ve tahinli kurabiyeler bir fincan çaya veya kahveye hoş bir eşlikçi oluyor. Tatlı Köşem’in farklı lezzetlerinden biri de ev yapımı erik suyu ve limonatası. Bu iki içeceğin sunumu cam kavanozlar eşliğinde yapılıyor. İstenirse kavanozla satın da alınabiliyor.

 

Hande Dalgın, malzeme seçiminde de özenli davranıyor. Kakao ve çikolatayı Belçika ve Hollanda’dan getirtiyor. Meyveler ise mevsimsel kullanılıyor.

Vitrindeki seçeneklerin dışında siparişlere de cevap veriliyor. Burada istediğiniz her tür pasta veya tatlı çeşidini yaptırabiliyorsunuz.

 

Menüden

Brownie 5 TL

Cheesecake 5 TL

Dilim pasta 6,50 TL

Büyük pasta 30-50 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Dr. Esat Işık Caddesi 20/D
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 08.00-20.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler