Teppanyaki Alaturka

Restoranlar Etiler
teppenyaki

Time Out diyor ki

Yeme-içme işlerine Ankara’da atılıp sonradan İstanbul’a transfer olan restoranlara nadir olarak rastlasak da Başkent tescilli mekânların beklentilerimize karşılık verebileceğini önceden kestirebiliyoruz. Nispetiye Caddesi’nde açılan Teppanyaki Alaturka da bu yüzden sürpriz olmadı.
 

Uzak Doğu mutfağına ilgi duyanlar bilir, Teppanyaki bu mutfağa özgü bir pişirme yöntemi. ‘Teppanyaki’ kelimesi, Japon mutfağında demir tabak anlamına gelen ‘teppan’ ve ızgaralanmış ve az yağda pişirilmiş anlamına gelen ‘yaki’ kelimelerinden türüyor. Yani Teppanyaki tekniğinde yemekler sıcaklığı 300 dereceye ulaşan çelik tablalar üzerinde pişiriliyor.

Japonya'da başlayarak önce Uzak Doğu'da sonra da tüm dünyada popülerleşen Teppanyaki’de yemekler misafirlerin gözü önünde pişirildiği için yemek yerken ufak çaplı bir mutfak gösterisi izlemeye hazırlayın kendinizi. Bir nevi ocakbaşı havası almanız da mümkün bu deneyimden.

 

Teppanyaki Alaturka, bu tekniğe ufak bir oyun daha katıyor ve Türk mutfağıyla Uzak Doğu mutfağını Teppanyaki masasında harmanlıyor. Mekânda sushi menüsü ve à la carte menü dışında kapsamlı bir Teppanyaki menüsü var.

Teppanyaki Alaturka, dünyada Teppanyaki pişirme yönteminde en çok tercih edilen ördek, ıstakoz kuyruğu, jumbo karides, tataki, unagi, kaz ciğeri gibi klasiklerin yanına sebzeli ya da köri soslu bonfile, kuzu tarak, fileto balıklar, şiş çeşitleri, tuzda balık, sahanda pişen sebzeler gibi alışık olduğumuz tatları da ekliyor. 

 

Kalabalık bir grup halinde yapılacak bir aktivite arıyorsanız Teppanyaki ideal bir tercih olabilir. Özel yemek ve toplantılar için tasarlanan üç VIP odası için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Şayet mekâna Teppanyaki için gitmiyorsanız mutlaka sushi'leri deneyin. Standart sushi'lerin yanı sıra nigiri’den sashimi’ye, temaki’den zukuri’ye çok geniş bir sushi menüsü var. Seçim yaparken aklınıza takılan bir şey olursa servis personeline sorabilirsiniz. Sizi en doğru şekilde bilgilendiriyorlar.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Nispetiye Caddesi 107
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 11.30-03.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler