The North Shield

Restoranlar Kadıköy
North Shield

Time Out diyor ki

Şehirdeki pub kıtlığında hepimizin sevip bağrına bastığı The North Shield artık Bağdat Caddesi’nde. İş çıkışı beyaz yakalıların stres atma tahtası olacağını ön görüyoruz bu The North Shield şubesinin. İsmini İngiltere’deki Newcastle limanının yanındaki küçük bir kasabadan alan ve tipik bir İngiliz pub’ı olan The North Shield’dan Kalamış gibi kalender bir şubeyi kapattıktan sonra uzun bir süre atak beklemiyorduk açıkçası, ancak Feneryolu’na açtıkları şube ile bizi şaşırtmayı becerdiler.
 

Yolunuz daha önce bir The North Shield şubesine düştüyse, dekorasyon anlamında sizi neler beklediğini az çok biliyorsunuzdur. İç kısımda önüne kurulsanız bir lorddan hallice hissetmenize vesile olacak şömine diğer The North Shield’larda olduğu gibi yerli yerinde. Tüm dekorasyon mekânın sahibi ve aynı zamanda iç mimarı olan Teoman Hünal’a ait.

The North Shield’ın katalog kıvamındaki menüsünden seçim yapmak çok da kolay değil, bilhassa dünya mutfakları bölümünde seçenekler almış yürümüş vaziyette. Dikkat dağıtıcı birbirinden farklı çeşitler sizi ana yemekten uzaklaştırıyor. Atıştırmalıklar ve garnitürler ise genelde alışık olduğumuz hazır ve dondurulmuş ürünlerden oluşuyor.

 

Gelelim bir pub’dan asıl beklentimize yani içki menüsüne: New York’tan Brooklyn Lager, Almanların ünlü isli birası Schlenkerla ve Almanya’nın en eski  buğday birası (Weissbeir) Schneider burada bulabileceğiniz ithal biralar.  Kokteyllerin fiyatları 25-30 TL, biraların fiyatı ise 12-26 TL arasında değişiyor.

Cadde tayfası “geçiyordum uğradım” emanetliğinde  masaları üçer beşer doldurmuş ancak henüz gerçek müdavim kitlesine kavuşamamış Feneryolu The North Shield. Eli kulağındadır, iş çıkışı biraları için dolup taşacaktır yakında.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Bağdat Caddesi 183
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 11.00-02.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler