The Rocks

Restoranlar Akaretler
The Rocks 2

Time Out diyor ki

Kapıdan içeri girdiğinizde sağda restoran, sol bölümde ise barı var. Bar tarafının sokağa açılan terası ile bir sokak barı havası yaratılmış. Özellikle yaz aylarında iş çıkışları ortamının hareketli olacağı kesin. Şimdilerde ise civarda çalışan reklamcı ve sanatçı tayfanın buluşma noktası.

Siyah sandalyeler, ahşap masalar ve siyah duvarlarla çevrili olsa da öyle kasvetli değil The Rocks’ın ortamı. Sokakla iç içe olan mekân gündüzleri güneş alıyor, akşamları ise Akaretler’in renkli ışıkları sızıyor içeri. Dekorasyonu işlevsel kullanmışlar. Duvarlar kara tahta gibi, hem menüden alternatifler hem de ortama renk katsın diye yazılan notlar göze çarpıyor bu duvarlarda.

 

Menü, bir pub menüsüne kıyasla oldukça çeşitli. Baharatlı patates kızartması, bildiğiniz hamburgerlere kıyasla nispeten daha ufak burgerlerin yanı sıra falafel, pancar risotto ve birkaç kişinin rahatlıkla paylaşabileceği dolulukta peynir tabakları var.

Cumartesileri, eğlenmeye gelen tipik bir cumartesi kitlesi oluyor içeride. Pazar günleri ise futbolun ortama kattığı ayrı bir hareketlilik var. İş çıkışı bir-iki arkadaşınızla laflamak için bu civarda mekân arıyorsanız happy hour saatlerini (hafta içi her gün 18.00-21.00) yakalamaya bakın. Sokak barı olan balkon favori köşemiz. Haftanın playlisti ve havadisler için web sitelerini takibe alın.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Süleyman Seba Caddesi 24
İstanbul

İletişim:
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler