Unter

Restoranlar Karaköy
unter

Time Out diyor ki

Mutfakta birbirini tamamlayan sıkı bir dostluk ve müthiş bir ortaklıktan karnımız doyuyor birkaç yıldır, hem de öyle böyle değil bayağı iyi yiyoruz, içiyoruz. İki mutfak sevdalısı Esra Muslu ve Zeynep Moroğlu’nun Karaköy’deki son numarası Unter, Bebeköy’de paylaşımlık başlayan, kahvaltılarda pekişen, Auf ile rustikleşen ve Kauf ile eve taşınan yeme-içme sevdamızın en yeni istikameti. Karabatak’ın çaprazına konuşlanan Unter, bohemliği ve yerelliğiyle bizim inandığımız Karaköy mucizesine cuk uyan bir mekân. Karaköy’ün yükselişine şıp dedi damladı denilen yerlerden değil, iyi ki var dedirtenlerden.
 

Burnu havada değil, etrafının farkında ve her detayıyla mahallesiyle uyum içerisinde. Samimi ve olduğu gibi. Egolardan uzak, lezzet arayışlarında hem sokak işi ve esnaf yemeklerinin hem de yeni keşiflerin tam yeri, merkezi.
 

Mesela, “Hayatımda yediğim en güzel yaprak ciğerdi.” demek için yolunuzu Unter’e düşürmelisiniz. Acayip bir marinasyon mahsulü, pamuk gibi bir ciğer, vazgeçilmez eşlikçisi patates ve soğanla servis ediliyor. Mutfağın köşesindeki çevirme tavuğa da ilişmenizi öneririz. Unter’in bir diğer pamuk prensesi de kendisi. Menüde ayrıca mevsimin en iyi balığı, kiş gibi lezzetler de mevcut. İsteyen ev yapımı ekmeği ve doygun malzemesiyle bir sandviç de kıvırabilir. Ayrıca menüsü sık sık değişiyor ve güncelleniyor; her seferinde sizi şaşırtması muhtemel. Akşam üstü Unter’de âdet, günlük tatlı-pasta çeşitleri yanında çay-kahve ile sokaktan gelen geçene bakınmak. İş çıkışından itibaren ise bardaklar, kadehler tokuşturuluyor. Akşam yemeğinden sonra giriş kattaki masalar kalkıyor ve partilemek için de yine Unter’e çıkıyor tüm yollar. Cuma ve cumartesi akşamlarının Unter’de bir tadına bakın. Üç katlı mekânın orta katı lounge, en üst katı ise partiler için kiralanabiliyor.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Kara Ali Kaptan Sokak 4
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Salı-cuma 11.00-00.00, cumartesi 09.00-00.00, pazar 09.00-21.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler