Urza

Restoranlar Sarıyer
urza

Time Out diyor ki

Mekânın iş merkezi Maslak’a yakınlığı düşünülürse, şehrin orta yerinde rastlamayı hiç ummayacağınız bir kır evi gibi. Deri koltuklar, antika görünümlü ahşap masa ve sandalyeler, taş örülü duvarlar, geyik boynuzundan yapılmış aplik ve avize, şöminenin iki yanına asılmış teke boynuzlarından fikir edinebileceğiniz üzere avcılıkla haşır neşir bir mekân, ancak hepsi bu değil. Renkli duvarlar ve modern tablolar bu av konseptiyle iç içe ve beklenmedik şekilde uyumlu. 

Restoran Avcılık Kulübü’nün içinde yer alıyor. Urza’nın sözlük anlamı da Osmanlıca ‘hedef, nişan’. Elinde tüfek, kafasında kürk şapka olan tipler takılıyor zannetmeyin, sizin bizim gibi insanlar orada yemek yiyor. Gerçi menüyü açınca avlanmış da ganimetleri sayıyor gibi hissedebilirsiniz. ördek, bıldırcın, keklik gibi çeşitler var. Hepsi gerçekten ‘avlanmış’ et değil; çoğu yine çiftlikte yetiştiriliyor. Bu arada av eti yemeye ikna olmanız da şart değil, başka alternatifleri de var, aç kalmıyorsunuz.

Mekânın kavları av etiyle uyumlu şaraplarla dolu. Özellikle şiraz, cabernet sauvignon ve eski dünya şaraplarını tavsiye ediyorlar. Cuma akşamları -ağırlıklı olarak latin türde- canlı müzik var. Pazar sabahları 10.00-13.30 arası, kır atmosferinde açık büfe kahvaltı için de gidebilirsiniz.MENÜDEN
Ilık bonfile salatası 21 TL
Ispanaklı peynirli ravioli 18 TL
Izgara bıldırcın 24 TL
Ananaslı ördek 32 TL
Espressolu panna cotta 14 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Poligon Caddesi 1
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 11.30-02.00 arasında açık.